Philipp Grosse Kleimann na czele jednostki biznesowej Aftermarket Grupy MAHLE

Grosse Kleimann członkiem Komitetu Zarządzającego MAHLE MAHLE

Philipp Grosse Kleimann od 1 sierpnia 2023 r. będzie nowym szefem jednostki biznesowej Aftermarket oraz członkiem komitetu zarządzającego  MAHLE. Na tym stanowisku będzie bezpośrednio podlegał dyrektorowi generalnemu.

  • Grosse Kleimann obejmuje stanowisko nowego członka Komitetu Zarządzającego MAHLE 1 sierpnia 2023 r.
  • Zastąpi na tym stanowisku Olafa Henninga, który 30 kwietnia 2023 roku opuścił Grupę na własne życzenie.

Philipp Grosse Kleimann ma wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu w sektorze motoryzacyjnym i mobilności, głęboką wiedzę na temat działalności usługowej i warsztatowej oraz przedsiębiorcze podejście – powiedział Arnd Franz, prezes zarządu i dyrektor generalny MAHLE.

Grosse Kleimann zastąpuje Olafa Henninga, który z powodzeniem kierował jednostką biznesową od 2014 roku i opuścił Grupę pod koniec kwietnia na własną prośbę, aby podjąć nowe wyzwania zawodowe.

Jestem bardzo zadowolony, że udało nam się pozyskać usługi Philippa Grosse Kleimann. W Grupie MAHLE będzie on rozwijał nowe modele biznesowe rynku wtórnego oraz weźmie udział w kształtowaniu obecnej transformacji naszej Grupy – dodał Arnd Franz – Jestem bardzo zadowolony, że udało nam się pozyskać Philippa Grosse Kleimann. W Grupie MAHLE będzie on rozwijał nowe modele biznesowe rynku wtórnego oraz weźmie udział w kształtowaniu obecnej transformacji naszej Grupy – dodał Arnd Franz.


Philipp Grosse Kleimann urodził się w Stuttgarcie, posiada tytuł magistra zarządzania. Swoją karierę rozpoczął w 1996 r. w Grupie Daimler, gdzie był odpowiedzialny za globalny rynek części zamiennych i warsztatów. W 2008 r. został mianowany na Dyrektorem ds. Rozwoju Biznesu jako Członek Zarządu brytyjskiego producenta samochodów sportowych Aston Martin Lagonda.  2010 roku Grosse Kleimann został partnerem w firmie Roland Berger Strategy Consultants, gdzie później objął stanowisko starszego partnera i doradzał międzynarodowym klientom w globalnym Automotive Competence Center.

Zanim dołączył do jednostki biznesowej SIEMENS ADVANTA, rozwijał i komercjalizował innowacyjne koncepcje mobilności jako członek zarządu ERGO Mobility Solutions. Był wówczas dyrektorem handlowym start-upu Caroobi. Od 2020 roku Grosse Kleimann pełni funkcję Wiceprezesa ds. Automotive & New Mobility w jednostce biznesowej SIEMENS ADVANTA CONSULTING, która świadczy usługi doradcze dla firm z sektora motoryzacyjnego w zakresie takich tematów jak transformacja cyfrowa, zrównoważony rozwój i elektryfikacja, a także opracowuje indywidualne aplikacje techniczne i rozwiązania programowe

Jestem pasjonatem rynku wtórnego – powiedział Philipp Grosse Kleimann – Moim celem i zadaniem będzie aktywne dążenie do przekształcenia MAHLE Aftermarket w cyfrową, zrównoważoną i wysoce konkurencyjną organizację. Z niecierpliwością czekam na podjęcie tych wyzwań wraz z zespołem MAHLE i kontynuację udanej pracy mojego poprzednika Olafa Henninga.

Dyrektor generalny Arnd Franz pochwalił zaangażowanie Olafa Henninga w MAHLE: – W imieniu całego zarządu i zespołu Aftermarket chciałbym podziękować Olafowi Henningowi za jego znakomitą pracę na czele jednostki biznesowej Aftermarket. Na tle transformacji w naszej branży pozycjonował tę tak ważną dla naszej grupy jednostkę biznesową w sposób zorientowany na przyszłość, a także osiągnął znakomite wyniki w trudnych czasach, takich jak pandemia Covid. Olafowi Henning składamy najlepsze życzenia zarówno dotyczące jego przyszłych planów zawodowych, jak i życia prywatnego.

Źródło: MAHLE

Tagi artykułu

autoExpert 7–8 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę