Opona Goodyear UltraGrip Performance 3 została nagrodzona przez Auto Bild

Nagrodzona opona Goodyear UltraGrip Performance 3 Goodyear

UltraGrip Performance 3, nowa opona zimowa w portfolio Goodyear, potwierdziła swoje atuty w najnowszym teście prestiżowego magazynu motoryzacyjnego Auto Bild [1]. Model ten został doceniony za wysoką wydajność i zrównoważone osiągi, zdobywając wyróżnienia "Eco-Master" i "Green Tire".

W teście Auto Bild 2023 porównano 54 marki opon zimowych w popularnym rozmiarze 225/45 R 18. [1]

Wyniki badania podkreślają zrównoważone osiągi zimowe opony Goodyear, bez kompromisów w zakresie przebiegu. W tym aspekcie UltraGrip Performance 3 wyraźnie wyprzedza konkurencję [2], co czyni ją doskonałym wyborem również dla użytkowników pojazdów elektrycznych. 

„Zrównoważona opona premium o przekonujących właściwościach zimowych, bardzo długim przebiegu, krótkiej drodze hamowania i dobrym komforcie” [3]tak testerzy Auto Bild ocenili UltraGrip Performance 3, za co przyznali jej ogólną ocenę „wzorową” i rekomendację „gorąco polecanej”.

 – Metodologia Auto Bild jest jedną z najbardziej rygorystycznych w branży, zarówno pod względem kryteriów wydajności, jak i liczby porównywanych opon. Dlatego z radością przyjmujemy tytuły „Eco-Master” i „Green Tire” dla modelu Goodyear UltraGrip Performance 3” – skomentował Laurent Colantonio, starszy dyrektor Goodyear ds. technologii w oponach osobowych w Europie. – To kolejne ważne wyróżnienia dla Goodyear w testach i potwierdzenie, że nasze produkty są nie tylko jednymi z najlepszych pod względem osiągów, ale są także zaawansowane pod kątem zrównoważonej mobilności  – dodał Colantonino.

Nowoczesna opona zimowa do większości popularnych samochodów

Opona Goodyear UltraGrip Performance 3 wykorzystuje szereg innowacyjnych technologii, które dają jej przewagę nad konkurencją:

  • Technologia Snow Protect, dzięki zwiększonej gęstości lameli, które tworzą wiele krawędzi chwytających śnieg, zapewnia optymalną trakcję i przyczepność. Dodatkowo „śnieżne pazury” i dłuższe rowki na krawędzi barkowej poprawiają osiągi na miękkim i głębokim śniegu.
  • Technologia Wet Grip+ ze zoptymalizowaną, okrągłą stopką zapewnia lepsze rozpraszanie wody. Woda jest spychana na boki, a nie do przodu, co zmniejsza ryzyko aquaplaningu i zapewnia doskonałe osiągi na mokrej jezdni.
  • Innowacyjne lamele 3D w części barkowej zwiększają sztywność opony i poprawiają jej osiągi na suchej nawierzchni.

Dzięki specjalnym cechom opony, które poprawiają wydajność i zmniejszają hałas we wnętrzu, opona zimowa UltraGrip Performance 3 jest również dobrym wyborem do pojazdów elektrycznych. Pasuje do najnowszych i najpopularniejszych pojazdów na rynku, takich jak Alfa Romeo Giulia, Audi A6/S6, BMW i4 M50, BMW serii 4 Gran Coupé, Cupra Formentor, Tesla Model S Plaid lub Smart #1, Toyota Aygo X czy Volvo C40/XC40.

[1] Auto Bild – wydanie 40/2023, porównanie 54 opon zimowych rozmiaru 225/45 R18
[2] Auto Bild – wydanie 40/2023, porównanie przebiegów: Goodyear UltraGrip Performance 3 45.500 km, najbliższy konkurent 44.476 km.
[3] Cytaty przetłumaczone z oryginalnych ocen testerów w języku niemieckim

Źródło: Goodyear

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę