Opel Rocks e-XTREME jedzie na targi motoryzacyjne w Zurychu i Essen

Opel Rocks e-XTREME jedzie na targi motoryzacyjne w Zurychu Stellantis

Po prezentacji na tegorocznych targach motoryzacyjnych IAA Mobility w Monachium i największym belgijskim festiwalu sportów miejskich w Brukseli – Brussels Urban Sessions, Opel Rocks e-XTREME wkrótce ponownie zachwyci publiczność na Salonie Samochodowym Auto Zurich oraz na targach motoryzacyjnych Essen Motor Show.

Unikalny pojazd koncepcyjny bazuje na czterokołowcu Opel Rocks Electric, który oferuje lokalnie bezemisyjną radość z jazdy dla dwóch osób w wieku od 15 lat (w Niemczech). Rocks e-XTREME jest zwycięzcą #OpelDesignHack, wyzwania, dzięki któremu społeczność Opla mogła wziąć udział w stworzeniu pojazdu koncepcyjnego. Opel potraktował wyzwanie „Ty projektujesz, my to budujemy” – dosłownie i urzeczywistnił projekt.

Inżynierowie Opla postawili sobie trudne wyzwanie, ponieważ podczas budowy pojazdu typu one-off chcieli jak najwierniej oddać model 3D. Opel Vizor został również zinterpretowany na nowo i wyposażony w dwufunkcyjne światła LED marki LIGHTWORKS GmbH. Kierunkowskazy, światła pozycyjne i światła do jazdy dziennej zapewniają jednorodne oświetlenie i mają odpowiedni układ rozpraszania ciepła.

OpelRockse-XTREME Stellantis

Aby utrzymać niską masę, Vizor i błotniki wyprodukowano za pomocą druku 3D. Marka Opel współpracowała w tym zakresie z firmą 4D Concepts GmbH. Przykładowo, poszerzenia nadkoli wykonano z PA12 – polimeru nylonowego często stosowanego ze względu na jego wytrzymałość, odporność na rozciąganie i zdolność do zginania bez pękania.

Kolejną atrakcją Rocks e-XTREME jest jego niepowtarzalny offroadowy wygląd. Aby uzyskać wygląd „off-roadera”, zespół w Rüsselsheim zwrócił się do specjalistów od amortyzatorów, firmy H&R, która opracowała unikalne amortyzatory specjalnie na potrzeby „Design Hack”. Sportowe amortyzatory składają się z aluminiowej kolumny typu coil-over połączonej z systemem sprężyn 50 mm.

Źródło: Stellantis

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę