Ograniczenia dla Tesli na terenach zabudowań berlińskiej policji

Ograniczenia dla Tesli od berlińskiej policji Tesla
25.10.2022

Tesla w swoich samochodach masowo wykorzystuje kamery optyczne do rozbudowanych funkcji ADAS. Jednak właśnie z tego powodu pojazdy amerykańskiego producenta mogą mieć problem z poruszaniem się po pewnych dzielnicach Berlina.

Trwają ustalenia w celu wprowadzenia ograniczeń dla samochodów Tesli przy poruszaniu się po obszarach zabudowań berlińskiej policji. Z powodu intensywnego filmowania otoczenia policja obawia się problemu z bezpieczeństwem i ochroną danych. Zakaz miałby dotyczyć terenów komendy głównej policji oraz Państwowej Straży Kryminalnej.

Problem w tym, że kamery samochodów Tesli nieustannie filmują, mogą zatem nagrywać pojazdy i obiekty policyjne, policjantów oraz inne osoby znajdujące się na terenie obiektu.

Obecnie obowiązuje ogólny zakaz nagrywania dźwięku i obrazu we wszystkich strefach bezpieczeństwa policji. Każdy jest odpowiedzialny za przestrzeganie zakazu i dotyczy to również kamer samochodowych. Filmy z samochodów Tesli są przechowywane na serwerach w europejskiej siedzibie producenta w Holandii. Nie wiadomo, jednak, w jaki sposób materiały filmowe będą tam przetwarzane.

Jak wynika z informacji, policja zauważyła problem w styczniu 2021 r. Powodem był reportaż na jednym z kanałów telewizyjnych, wyemitowany w sierpniu 2021 roku o filmowaniu, przechowywaniu i udostępnianiu danych przez samochody Tesli.

Według raportu prokuratura w Berlinie otrzymała od Tesli filmy pokazujące wypadki. Otrzymano również jednak materiał z przejazdu autostradą, podczas którego nie doszło do wypadku. Filmy były jednak przechowywane na serwerach i można było uzyskać do nich dostęp.

Źródło: dpa

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

autoExpert 7–8 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę