Nowe opony Nokian Snowproof P

Nokian Tyres
11.3.2020
Reklama
Reklama

Skandynawski producent opon wysokiej klasy Nokian Tyres wprowadza nowy model UHP z myślą o środkowoeuropejskich zimach. 

Opracowane, by zapewnić spokój ducha kierowcom samochodów osobowych, nowe opony Nokian Snowproof P stanowią usportowione i nowoczesne rozwiązanie wyróżniające się wysokimi parametrami prowadzenia i przyczepnością w zimie. Sprawdzają się podczas nagłych zmian pasa ruchu czy na pokrytych błotem pośniegowym bocznych drogach. Opracowana przez Nokian Tyres nowa koncepcja Alpine Performance zapewnia bezpieczeństwo codziennej jazdy dzięki zaawansowanym właściwościom trakcyjnym, krótszej drodze hamowania i pewności pokonywania zakrętów.

Reklama

Z ankiety przeprowadzonej przez Nokian Tyres wśród konsumentów wynika, że niemal 60% kierowców w Europie Środkowej uważa specjalne opony zimowe za najważniejszy element bezpiecznego wyposażenia samochodu w miesiącach zimowych. Niemal 70% respondentów uznaje przyczepność i prowadzenie w warunkach zimowych za najcenniejsze cechy opony, podczas gdy bezpieczeństwo w sytuacjach ekstremalnych, na przykład na drodze pokrytej śniegiem czy breją, znalazło się w pierwszej trójce. Kierowcy samochodów o wysokich osiągach zwracają szczególną uwagę na przyczepność na suchej nawierzchni, precyzyjne prowadzenie przy dużej szybkości oraz komfort jazdy.

Bezpieczeństwo i zrównoważone właściwości jezdne stanowią zawsze główne założenie naszego podejścia do rozwoju produktów. Naszą misją jest zapewnianie klientom bezpiecznej i przewidywalnej jazdy każdego dnia zimy. Podczas opracowywania nowego produktu zimowego klasy Ultra High Performance zwracaliśmy szczególną uwagę na zwiększenie przyczepności na drogach ośnieżonych i mokrych – mówi Marko Rantonen, menedżer ds. rozwoju w Nokian Tyres.

Nowa opona zimowa UHP to naturalne rozwinięcie oferty opon zimowych Nokian Tyres na rynku środkowoeuropejskim. Opona Nokian Snowproof P jest oferowana w kategoriach prędkości H (210 km/h), V (240 km/h) oraz W (270 km/h), a wszechstronny wybór rozmiarów obejmuje 55 produktów od 17 do 21 cali. Nowe opony Nokian Snowproof P będą dostępne w sprzedaży jesienią 2020 r. Szeroka oferta opon zimowych Nokian Tyres do samochodów osobowych i SUV-ów obejmuje także modele Nokian Snowproof, Nokian WR D4 oraz Nokian WR SUV 4. Właściciele nowoczesnych modeli samochodów znajdą w niej niemal 200 rozmiarów do wyboru.

Reklama

Pogoda może być nieprzewidywalna, ale opony nie. Nowa koncepcja Alpine Performance zastosowana w Nokian Snowproof P to połączenie przyczepności zimą oraz przewidywalnego i zrównoważonego wyczucia auta. Składa się na nią zoptymalizowana rzeźba bieżnika, specjalnie dostosowana, gęsta lamelizacja oraz nowa mieszanka Alpine Performance.

Największe różnice w porównaniu z poprzednim modelem Nokian WR A4 widać w rzeźbie bieżnika. Przejście od asymetrycznego do kierunkowego i symetrycznego wzoru bieżnika zapewnia przewidywalne i kontrolowane zachowanie się samochodu w każdych warunkach oraz zwiększa ogólne bezpieczeństwo użytkowania tej opony.

Zmiana pasa na pokrytych breją autostradach czy włączanie się do intensywnego ruchu z oblodzonego skrzyżowania bywają trudnym wyzwaniem. Zgodnie z naszym podejściem do rozwoju produktów nowe opony Nokian Snowproof P maksymalizują bezpieczeństwo w każdych warunkach drogowych i zapewniają kontrolę oraz niezawodność w całym zakresie przyczepności. Nową koncepcję Alpine Performance opracowaliśmy specjalnie po to, by zapewnić konsekwentne wrażenia z jazdy po suchych autostradach, pokrytych breją miejskich ulicach oraz ośnieżonych górskich drogach. Zapewnia ona niezbędną przyczepność oraz kontrolę podczas dynamicznej jazdy i w zmieniających się warunkach zimowych – wyjaśnia Rantonen.

W celu wyeliminowania niebezpiecznej poślizgowości na topniejącym śniegu nowy bieżnik ma gęstą lamelizację oraz połączone rowki, które skutecznie usuwają wodę i breję spomiędzy opon i nawierzchni drogi. Polerowane rowki przyspieszają też usuwanie wody, zwiększają bezpieczeństwo i pomagają podczas prowadzenia samochodu w deszczu, a ponadto nadają oponie elegancki wygląd. Nowa mieszanka gumy Alpine Performance dodatkowo poprawia parametry opony na mokrej nawierzchni i sprawdza się w szerokim zakresie temperatur.

Źródło: Nokian Tires

Reklama

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama