Nokian Tyres zaprezentowało nowe opony dla samochodów dostawczych i vanów

Nokian Tyres
14.5.2021

Skandynawski producent opon klasy premium Nokian Tyres wprowadza nowy model całoroczny do użytku profesjonalnego. Nowe opony Nokian Seasonproof C są przeznaczone dla kierowców ceniących niezawodność i bezpieczeństwo pierwszej klasy w zimie na drogach pokrytych śniegiem i błotem pośniegowym, ale też oczekujących najwyższych parametrów i bezproblemowego prowadzenia w lecie.

Przeznaczone do intensywnej eksploatacji w różnych warunkach opony Nokian Seasonproof C oferują precyzyjne prowadzenie, stabilność, znakomity przebieg i zwiększoną wytrzymałość. Podczas rozwożenia towarów po wąskich uliczkach w mieście, kiedy liczy się każda sekunda, albo podczas jazdy kamperem po wyboistych wiejskich drogach opony Nokian Seasonproof C poradzą sobie z ciężkim ładunkiem – bezpiecznie i niezawodnie.

Z ankiety* Nokian Tyres dla konsumentów korzystających z opon całorocznych wynika, że europejscy kierowcy cenią sobie bezpieczeństwo w każdą pogodę przez cały rok. Kierowcy vanów i samochodów dostawczych przywiązują nie mniejszą wagę do niezawodności w zmiennych warunkach pogodowych i temperaturze bliskiej zera. Przyczepność, prowadzenie, odporność na zużycie były również wymieniane wśród najistotniejszych zalet.

– Opony C to specjalne produkty wyróżniające się strukturą i materiałami specjalnie przeznaczonymi do transportu ciężkiego. Wzory bieżnika i mieszanki składają się na opony, które poradzą sobie w zastosowaniach profesjonalnych. Nowe opony Nokian Seasonproof C są z założenia wszechstronne i sprawdzają się w różnych warunkach pogodowych. Użytkować je można optymalnie przez cały rok, a liczne innowacje zapewniają maksymalne bezpieczeństwo, znakomity przebieg i wytrzymałość. Opony Nokian Seasonproof C wyróżniają się świetnym prowadzeniem na nawierzchni suchej i mokrej, a także na ośnieżonych drogach – mówi Mikko Liukkula, menedżer ds. rozwoju w Nokian Tyres.

Nowe opony Nokian Seasonproof C oferują bezpieczeństwo i całoroczną wygodę kierowcom z Europy Środkowej. Opony we wszystkich rozmiarach są oznaczone symbolem płatka śniegu (3PMSF) wskazującym ich oficjalne zatwierdzenie do użytku zimą. Większość rozmiarów opon należy do klasy najlepszej przyczepności na mokrej nawierzchni – A. W ofercie są rozmiary do różnych zastosowań profesjonalnych i rekreacyjnych — 25 produktów od 14 do 17 cali z indeksami prędkości R (170 km/h), S (180 km/h), T (190 km/h) i H (210 km/h). Produkty te trafią do sprzedaży dla konsumentów jesienią 2021 r.

* Ankieta na temat opon całorocznych 2020. Dane zostały zebrane w ramach ankiety internetowej przeprowadzonej w maju 2020 roku przez firmę badawczą YouGov dla Nokian Tyres. Pytania zadano grupom respondentów z czterech krajów (w Polsce, Niemczech, Francji i Włoszech) liczącym po 300 użytkowników opon całorocznych.

Źródło: Nokian Tyres

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę