Niterra organizuje kolejną edycję Esport Cup

Kolejną edycja zawodów Esport Cup Niterra

Niterra, specjalista w dziedzinie zapłonu i elektroniki samochodowej, zapowiada start Esports Cup 2024. Będzie to trzecia edycja tego wydarzenia, które w poprzednich latach cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem. Esport Cup 2024 wystartuje już 15 grudnia 2023 roku od kwalifikacyjnych wyścigów on-line.

Zawody Esport Cup 2024 rozpoczną się już w grudniu tego roku i będą trwały przez pięć miesięcy. W tej edycji wydarzenie realizowane będzie we współpracy z iRacing – wiodącą, globalną platformą do symulacji wyścigów motorowych, co pozwoli na szerokie dotarcie z informacją do fanów motoryzacji w mediach społecznościowych, młodych mechaników, przedstawicieli  tzw. „pokoleń Z i Alpha”, a także klientów Niterra. W tegorocznym wydarzeniu o zasięgu globalnym (uczestnicy z ponad 80 krajów) będą mogły wziąć osoby powyżej 16 roku życia. Pierwszą kwalifikacyjną rozgrywką będzie pokonanie z sukcesem wirtualnego toru wyścigowego Zolder w Belgii.

W tym roku po raz pierwszy w grze nie będzie tabel rankingowych, a to oznacza bardziej ekscytującą rywalizację dla kierowców, którzy będą ścigać się ze sobą na żywo. Gracze będą rejestrować się w poszczególnych wyścigach, a zdobyte punkty będą decydować o tym, na którym serwerze będą rywalizować. 

Wyścig z najlepszymi kierowcami będzie transmitowany na żywo na kanale YouTube firmy, a także na platformie iRacing. Więcej informacji na temat Esports Cup można znaleźć w mediach społecznościowych firmy - w tym na Facebooku, Instagramie i kanale YouTube, a także, po raz pierwszy, na dedykowanej stronie Esports Cup - https://ngkntk.com/esports/, która zostanie uruchomiona w celu udostępnienia wszystkich informacji w jednym miejscu.

Niterra_PR_EsportsCup2024_2 Niterra

Finał, który odbędzie się na wirtualnym torze Nürburgring, będzie również transmitowany na żywo wraz z towarzyszącą mu relacją i analizą wyścigu, a także wywiadami przed i po wyścigu z uczestnikami, zwycięzcą i zdobywcami kolejnych miejsc. 

Po niezwykle udanych dwóch poprzednich sezonach naszego Esports Cup, przenosimy rywalizację na inny poziom i docieramy do znacznie większej liczby odbiorców, dzięki nowemu partnerowi - iRacing, mówi Frank Massia, Director Marketing Aftermarket EMEA, Niterra EMEA GmbH. – Dodatkowo, nie tylko rozszerzamy zasięg wydarzenia poprzez włączenie wielu nowych krajów, ale także uruchomiona zostanie dedykowana strona docelowa, która ułatwi szybsze przekazywanie informacji graczom i mechanikom w trakcie i po wydarzeniu, co wesprze promocję działań naszej firmy.

Wszyscy zawodnicy będą jeździć sygnowaną markami NGK & NTK Toyotą GR86 dostępną w 40 różnych wersjach. Ten samochód sportowy był kierowany przez ambasadorkę marki Niterra Esports - Patriciję Stalidzane podczas wyścigu na torze Bilster Berg, która następnie przeniosła się do symulatora wyścigowego, aby połączyć świat rzeczywisty z cyfrowym.

Rywalizacja o dotarcie do finału została zaplanowana na 5 kwietnia 2024 roku. Odbędzie się ona na kultowym, wirtualnym torze Nürburgring Nordschleife w Niemczech i z pewnością będzie równie intensywna jak w poprzednich latach. Aby dojść do tego etapu zawodnicy muszą walczyć w emocjonujących eliminacjach na torach: Zolder w Belgii (15 grudnia 2023 roku), Motorland Aragon National w Hiszpanii (19 stycznia 2024 roku), Imola we Włoszech (2 lutego 2024 roku), Hockenheimring w Niemczech (16 lutego 2024 roku), Rudskogen w Norwegii (1 marca 2024 roku) oraz na brytyjskim torze Oulton Park (15 marca 2024 roku).

Jako najbardziej znana i popularna platforma SimRacing na świecie, z ponad 160 000 zarejestrowanymi użytkownikami, iRacing przeniesie wydarzenie Escort Cup na zupełnie inny poziom, przede wszystkim dzięki bardziej realistycznej jeździe i prowadzeniu oraz szczegółowym, laserowo skanowanym torom. Sesje iRacing w primetime często przyciągają ponad 100 000 zawodników.

Aby zarejestrować się i wziąć udział w Esports Cup 2024, gracze będą musieli przed rozpoczęciem pierwszego wyścigu pobrać grę i założyć konto pod adresem - https://www.iracing.com . Po rejestracji zawodnicy wezmą udział w rywalizacji o szereg atrakcyjnych nagród. Zwycięzca otrzyma kierownicę wyścigową Bavarian Simtec, zdobywca drugiego miejsca zestaw wyścigowy TailoredRig, a nagrodą dla trzeciego miejsca będzie deska rozdzielcza Alpha Tec Racing Sim.

 

 

 

 

 

 

 

 

Źródło: Niterra

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę