Nissan Hyper Urban, czyli auto przyszłości na Tokyo Auto Show

Nissan Hyper Urban – auto przyszłości na Tokyo Auto Show Nissan

W ramach przygotowań do salonu Japan Mobility Show, który odbędzie się już w tym miesiącu w Tokio, Nissan zaprezentuje serię ekscytujących, w 100% elektrycznych samochodów koncepcyjnych. Pierwszy z nich to Nissan Hyper Urban.

Prezentacje kolejnych pojazdów z serii hyper będą odbywać się sukcesywnie aż do dnia prasowego Japan Mobility Show zaplanowanego na 25 października. Każdy model koncepcyjny ma być przedstawiony w symboliczny sposób i wyróżniać się niestandardowymi rozwiązaniami. Jednocześnie pojazdy te mają na celu pomóc klientom zadbać o naszą planetę bez konieczności rezygnowania z własnego stylu czy dobrej zabawy.

Nissan Hyper Urban – z myślą o czystszym świecie

Stylistyka Nissana Hyper Urban wpisuje się w gust użytkowników zamieszkujących miasta i przedmieścia, które są czynne zawodowo i zainteresowane ochroną środowiska naturalnego. Sylwetka samochodu wyróżnia się elegancką i nowoczesną estetyką. Celem projektantów było odważne odznaczenie obecności auta na ulicy, które jednak ma pozostawać w harmonii z otoczeniem.

Nissan_Hyper_Urban_prezentacja Nissan

Nissan Hyper Urban oznacza także pełną integrację z ekosystemem pojazdów elektrycznych, m.in. dzięki funkcji V2H (vehicle-to-home) zapewniającej dwukierunkowe ładowanie pomiędzy samochodem i domem, co przekłada się na znaczne oszczędności na kosztach energii oraz na zmniejszenie obciążenia sieci energetycznej. Dzięki funkcji V2G (vehicle-to-grid) posiadacze pojazdu mogą nawet przekazywać nadwyżki energii do sieci i wspierać lokalną społeczność, a przy okazji generować zyski. Inteligentny system zarządzania ładowaniem wykorzystuje rozwiązania oparte na sztucznej inteligencji, które mogą autonomicznie ładować pojazdy, zasilać budynki i zapewniać efektywne zarządzanie energią.

W cyklu życia pojazdu uwzględniono również zrównoważony rozwój. Aktualizacje sprzętowe i regularne aktualizacje oprogramowania gwarantują użytkownikom bycie na czasie przez wiele lat. Przykładowo wnętrze pojazdu można odświeżyć za pomocą nowego panelu wskaźników, który odzwierciedla najnowsze technologie i trendy projektowania graficznych interfejsów użytkownika.

Nissan_Hyper_Urban_prezentacja_bok_drzwi Nissan

Samochód pokazuje, jakich rozwiązań stylistycznych i technologicznych możemy spodziewać się w przyszłości w segmencie pojazdów elektrycznych Nissana. Nadwozie w kolorze limonkowej żółci zmienia odcień w zależności od kąta padania światła, skutecznie przyciągając uwagę, a jednocześnie harmonizując z otoczeniem. Otwierane do góry przednie i tylne drzwi podkreślają otwartość i charakter pojazdu, a sportowa sylwetka zapewnia doskonałą aerodynamikę, co przekłada się na lepsze osiągi. Szerokie opony podkreślają sportowy wygląd pojazdu, łącząc surową dynamikę z estetyką miejską.

Wnętrze zostało zaprojektowane tak, aby współgrać z miejskimi przestrzeniami mieszkalnymi. Panel wskaźników i wyświetlacz, inspirowane trójkątami kalejdoskopowymi, można dostosować do nastroju właściciela pojazdu. Dodatkowo przednie fotele można złożyć i połączyć z tylnymi, by utworzyć prywatną przestrzeń wypoczynkową przypominającą sofę. A gdy przyjdzie czas na chwilę wytchnienia, Nissan Hyper Urban umiejętnie połączy relaks z użytecznością – wystarczy zaparkować go w apartamencie typu loft lub bungalowie, aby zyskać przestrzeń do odpoczynku.

Źródło: Nissan

Tagi artykułu

autoExpert 05 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę