NGK SPARK PLUG wznawia rozgrywki ESPORTS CUP

Wznowienie rozgrywek Esports Cup 2023 NGK SPARK PLUG

Po sukcesie inauguracyjnych rozgrywek Esports Cup w 2022 r. NGK SPARK PLUG z przyjemnością ogłasza wznowienie turnieju w 2023 r. Zawody SimRacing odbędą się w pierwszym kwartale nowego roku dostarczając fanom serwisów społecznościowych firmy, a także graczom i mechanikom „Pokolenia Z” najświeższych informacji od światowego lidera w zakresie zapłonu i czujników. 
 

Wyścigi Esports Cup dodatkowo wzmacniają zaangażowanie firmy w gry online. Będą one dostępne dla wszystkich graczy w wieku powyżej 16 lat i odbędą się na symulatorze „RaceRoom” na platformie gamingowej Steam.

Cztery wyścigi kwalifikacyjne będą rozgrywane na wirtualnych wersjach najbardziej kultowych torów wyścigowych na świecie, a najszybsi zawodnicy będą mieli szansę zmierzyć się w wielkim finale. Kwalifikacje rozpoczną się w Spa w Belgii 17 stycznia 2023 r. Kolejne wyścigi odbędą się na torach: w Aragonii w Hiszpanii - 31 stycznia 2023 r., Autodrome Dubai w Zjednoczonych Emiratach Arabskich - 14 lutego 2023 r. i  Hungaroring na Węgrzech - 28 lutego 2023 r. Finał zaplanowano 16 marca 2023 r. na światowej sławy torze Nürburgring Nordschleife w Niemczech, a zwycięzca otrzyma dwa bilety VIP i zakwaterowanie podczas regionalnych międzynarodowych wyścigów endurance, które odbędą się blisko jego miejsca zamieszkania.

NGKSPARKPLUG_PR_EsportsCup2023_Calendar_2022 NGK SPARK PLUG 

 

Przed każdym z czterech pierwszych wyścigów w sekcji RaceRoom zostanie ogłoszona kwalifikacja do tabeli liderów. Tam kierowcy mają możliwość zakwalifikowania się do wyścigów. Tabele liderów będą dostępne przez niecałe 14 dni, aby w trakcie zawodów mogło wziąć w nich udział jak najwięcej kierowców. Format pierwszych czterech wyścigów będzie obejmował 10-minutową sesję kwalifikacyjną, po której nastąpi 20-minutowy wyścig sprinterski z udziałem 32 kierowców. Następnie rozpocznie się drugi wyścig sprinterski, w którym pierwsza dziesiątka z poprzedniego etapu wystartuje w odwrotnej do pozycji kolejności. Do wielkiego finału zakwalifikuje się 32 kierowców z najlepszymi wynikami z pierwszych czterech wyścigów. Etap finałowy obejmie 17-minutową sesję kwalifikacyjną, a następnie 60-minutowy wyścig.

— Biorąc pod uwagę ogromny sukces naszego pierwszego Esports Cup na początku 2022 r., powrót zawodów w kolejnym rok naprawdę ma sens — mówi Frank Massia, Dyrektor Marketingu Aftermarket EMEA, NGK SPARK PLUG EUROPE GmbH. — Przyszłoroczny turniej jeszcze bardziej wzmocni zaangażowanie naszych fanów i entuzjastów marki, a także da nam możliwość zaprezentowania naszej firmy młodszym pokoleniom graczy i mechaników.

W nadchodzącym turnieju zawodnicy będą mieli do dyspozycji trzy różne samochody wyścigowe: Mercedesa AMG GT3, Audi R8 lub Porsche 911 GT3. Choć te trzy samochody  różnią się pod względem estetyki wyglądu, wszystkie one pochodzą od producentów pojazdów o bogatej historii w sportach motorowych i prezentują technologię, która łączy osiągi i niezawodność na najwyższym poziomie. Co więcej, każdy z tych samochodów jest standardowo wyposażony w  świece zapłonowe NGK poza wirtualnym światem gier. Przed każdym kolejnym wyścigiem kierowcom zostanie przydzielony jeden z tych samochodów o takich samych osiągach. Ponadto, aby wyróżnić się na tle konkurencji, każdy uczestnik będzie mógł spersonalizować swoje pojazdy pod względem koloru mając do dyspozycji kolory czerwony, szary, biały lub zielony.

Wszystkie wyścigi będą transmitowane w języku angielskim za pośrednictwem Livestream, z wykorzystaniem kanałów NGK SPARK PLUG i RaceRoom.

Komentarze do pierwszych czterech wyścigów będą transmitowane w formie streamu „in-game”. Natomiast transmisja wielkiego finału jest planowana na żywo z bieżącymi relacjami i analizami z wyścigu, a także wywiadami nagranymi przed wyścigiem z zawodnikami oraz wywiadami  po zakończeniu wyścigu ze zwycięzcą i zdobywcą drugiego miejsca. Dodatkowo bieżące informacje związane z wyścigami, wyniki, skróty najważniejszych wydarzeń, statystyki i transmisje na żywo będą zamieszczane na kanałach „RaceRoom” na platformach Twitter, Instagram, Facebook i YouTube.

RaceRoom to jeden z wiodących na rynku profesjonalnych i darmowych symulatorów wyścigów, co oznacza, że potencjalni uczestnicy Esports Cup mogą go pobrać i wziąć udział w zawodach bezpłatnie. Wystarczy mieć komputer PC w podstawowej konfiguracji, preferowane jest posiadanie sprzętu do SimRacingu, a także szerokopasmowe łącze internetowe.

Aby zarejestrować się w konkursie, należy pobrać Steam (https://store.steampowered.com/login/) i założyć imienne konto, a następnie ściągnąć „RaceRoom” (https://game.raceroom.com/) i uruchomić go poprzez bibliotekę Steam. Po rejestracji uczestnicy otrzymają regulamin zawierający wszystkie szczegółowe informacje i zasady. Udział w konkursie jest bezpłatny dla użytkowników.

Źródło: NGK SPARK PLUG 

Tagi artykułu

autoExpert 06 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę