NGK Spark Plug i Caire łączą siły w walce z koronawirusem

NGK Spark Plug i Caire łączą siły w walce z covid-19 NGK SPARK PLUG
24.6.2020

Koncern NGK Spark Plug, światowy ekspert w dziedzinie zapłonu i czujników, słynie nie tylko z nowoczesnych technologii i innowacyjnych rozwiązań w wielu dziedzinach, ale także z biznesowej intuicji. Przejawiła się ona m.in. przejęciem w 2018 r. firmy Caire – światowego producenta urządzeń dostarczających  tlen, który obecnie gra kluczową rolę w walce z koronawirusem.

Jako część swojej polityki rozwoju biznesu NGK Spark Plug inwestuje środki w rozwój produktów w trzech branżach, w których przewidywany jest wzrost: „środowisko i energia”, „samochody nowej generacji” oraz „medycyna”. Sektor medyczny firmy w Japonii rozwija się dynamicznie i dostarcza koncentratory tlenu już od 1999 r. Rosnący szybko popyt na przenośne koncentratory tlenu doprowadził do przejęcia firmy Caire i jej oddziałów Chart BioMedical Limited oraz Chart BioMedical.

Mając ponad 50-letnie doświadczenie w produkcji stacjonarnych i przenośnych urządzeń do tlenoterapii, jak również gotowych rozwiązań dla szpitali, firma Caire wnosi znaczący wkład w walkę z wirusem COVID-19, jednocześnie przyczyniając się do rozwoju biznesu urządzeń tlenowych grupy NGK Spark Plug.

Caire mocno zwiększyła produkcję swoich urządzeń do tlenoterapii produkowanych pod markami: CAIRE, AirSep, HELiOS i SeQual, aby jak najszybciej odpowiedzieć na gwałtownie rosnący popyt na tego typu rozwiązania, ponieważ przydają się one w leczeniu większości ciężkich przypadków COVID-19. Zapewniając w pierwszej kolejności bezpieczeństwo swoim pracownikom Caire była w stanie zaspokoić większość popytu – zwłaszcza na koncentratory tlenu, zbiorniki na ciekły tlen i generatory – poprzez dodanie zmian produkcyjnych i zwiększenie liczby godzin pracy w fabrykach w USA i Chinach oraz w ich systemach dystrybucji.

Prezes a zarazem CEO firmy Caire, Earl Lawson powiedział – Kiedy wirus COVID-19 zaczął się rozprzestrzeniać zauważyliśmy gwałtowny wzrost popytu na stacjonarne koncentratory tlenu, zbiorniki kriogeniczne i przemysłowe generatory tlenu ze strony naszych klientów z całego świata, a szczególnie od tych, którzy zapewniali pierwszą pomoc w czerwonych strefach pandemii. Nasza firma odpowiedziała na to rosnące zapotrzebowanie na urządzenia do tlenoterapii niezwykle szybko i skutecznie.

Z kolei Damien Germès, Regional President EMEA, Prezes i CEO NGK Spark Plug, a zarazem Corporate Officer of the Global Headquarter stwierdził – Jesteśmy niezwykle dumni z wkładu jaki wniosła firma Caire. podczas tego bezprecedensowego czasu. To dowód, że nasz zakup tej firmy w roku 2018 był świetną inwestycją, która przyniosła korzyści wszystkim stronom. Dołączając do Grupy NGK Spark Plug firma Caire pomogła nam umocnić się w światowym sektorze produktów związanych z tlenem, ze swojej strony korzystając z naszego globalnego łańcucha wartości.

Poza zaangażowaniem firmy Caire koncern NGK Spark Plug przedsięwziął także inne kroki, aby wesprzeć walkę z pandemią. Do różnych instytucji medycznych na świecie przekazał środki ochrony osobistej: 37.000 maseczek, które były w posiadaniu firmy, jak również wyprodukowane we własnym zakresie w technologii 3D przyłbice, które oddano instytucjom medycznym w regionach gdzie Grupa ma swoje siedziby. 

Odpowiedzialność wobec społeczeństwa i środowiska zawsze były ważną częścią filozofii NGK Spark Plug. Proaktywne zaangażowanie się w bieżącą sytuację było więc oczywiste z punktu widzenia kluczowych wartości firmy.

Źródło: NGK Spark Plug

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę