Narzędzia tnące w ofercie Högert Technik

Högert Technik
27.8.2020
Reklama
Reklama

Marka Högert Technik stale rozwija swoje portfolio produktowe. Ostatnio w ofercie wyodrębniona została nowa kategoria narzędzi – narzędzia tnące. Należą do niej m.in. ściernice listkowe i krążki ścierne. Artykuły ścierne znajdują zastosowanie nie tylko w warsztatach motoryzacyjnych, ale również w przemyśle, budownictwie oraz w gospodarstwach domowych.

Ściernice listkowe trzpieniowe i talerzowe umożliwiają usunięcie z obrabianej powierzchni powłok lakierniczych, rdzy jak i wyszlifowanie ostrych krawędzi. Wykonane zostały z listków (tzw. lamelek) z podkładem płóciennym z nasypem pełnym z tlenku glinu. Wyróżniają się dużą wydajnością i żywotnością. Ściernice listkowe z trzpieniem do mocowania 6 mm (HT8D001–HT8D025) przeznaczone są do pracy z wiertarkami lub szlifierkami prostymi, do szlifowania metalu. Dostępne są w trzech rozmiarach, każdy w granulacji w zakresie od G40 do G150.

Ściernica listkowa Högert Technik

Reklama

Ściernice listkowe talerzowe (HT8D050–HT8D055) przeznaczone są do pracy ze szlifierkami kątowymi o średnicy 125 mm, do szlifowania i gratowania stali zwykłej i nierdzewnej. Dzięki wypukłemu kształtowi talerza powierzchnia robocza z lamelkami jest nachylona, co znacznie ułatwia prace ze szlifierką kątową. Dostępne w granulacji od G36 do G150.

Ściernice listkowe talerzowe Högert Technik

Kolejną grupą nowości są krążki ścierne z rzepem o średnicy 125 mm, oznaczone indeksami od HT8D100 do HT8D108 oraz HT8D120 do HT8D127 – krążki ścierne z otworami. Te drugie umożliwiają pracę z urządzeniami wyposażonymi w system odsysania pyłu. Krążki ścierne przeznaczone są do pracy ze szlifierkami kątowymi i mimośrodowymi, wiertarkami czy wkrętarkami wyposażonymi w odpowiednie przystawki. Przeznaczone do szlifowania drewna, materiałów drewnopochodnych, metalowych, szpachli, farb i lakierów. Nasyp półotwarty wykonany został z tlenku glinu, natomiast spoiwo z żywicy syntetycznej. Szeroki zakres granulacji (od G36 krążki pełne, od G40 krążki z otworami, do G220) pozwala dopasować ściernicę do rodzaju obrabianego materiału.

krążki ścierne Högert Technik

krążki ścierne Högert Technik

Reklama

Ściernice listkowe i krążki ścierne dostępne są w sprzedaży u dystrybutorów marki Högert Technik na terenie całego kraju od sierpnia bieżącego roku. Lista dystrybutorów znajduje się na stronie www.hoegert.com.

Źródło: Högert Technik

Reklama

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama