N-family – aplikacja nowoczesnego lakiernika

N-family – aplikacja nowoczesnego lakiernika NOVOL
5.11.2020

Pistolet, kombinezon, maska i produkt. Taki zestaw potrzebuje lakiernik, żeby wykonywać większość prac przy naprawie pojazdu. Każdy z tych elementów bardzo mocno zmienił się na przestrzeni lat, dając lepsze efekty przy zmniejszonych kosztach. Czy smartfon jest już dziś elementem tego zestawu? W większości przypadków nie, ale … jest nieodłącznym elementem życia codziennego.

Od kilku lat lakiernicy coraz częściej chwalą się efektami swojej pracy w mediach społecznościowych czy na specjalistycznych grupach. Wykorzystują także smartfon jako narzędzie do dokumentacji fotograficznej. Czy współczesny lakiernik może wykorzystywać go jeszcze do czegoś więcej? Odpowiedź brzmi: TAK.

aplikacja N-family firmy NovolAplikacje mobilne w branży nie są nowością. Każdy producent materiałów do refinishu samochodowego posiada przynajmniej jedną, która dostarcza niezbędne informacje o produktach. Te bardziej zaawansowane jak CarColor Mobile od NOVOL dają możliwość zdalnego wyszukiwania koloru czy mieszania dodatków według proporcji wagowych. Czy smartfon może służyć do czegoś jeszcze? Kolejna odpowiedź twierdząca – TAK.

N-family to nowa aplikacja od NOVOL. Nie jest to jednak kolejne narzędzie, które pozwoli tylko poznać ofertę i informacje techniczne. W takim razie, co posiada nowa aplikacja od NOVOL, że reklamowana jest jako „game changer”? N-family składa się z kilku elementów, które wprowadzają branżę lakierniczą, warsztaty, sklepy lakiernicze i samego lakiernika do cyfrowego świata.

Oczywiście znajduje się w niej sekcja „Produkty” – czyli oferty NOVOL. To jednak banał. Kluczowy na dziś jest … czas dotarcia do informacji! N-family daje każdemu posiadaczowi aplikacji natychmiastowy dostęp do wiedzy o produktach wszystkich linii lakierniczych NOVOL takich jak: opis, karty techniczne i charakterystyki. Bez zbędnego marnowania czasu pozwala wyszukać to, co jest potrzebne w danym momencie. Ta funkcjonalność, chociaż bardzo istotna, nie jest jednak kluczowa w N-family. Co jest zatem ważniejsze?

Nie ma dla producenta większego zaszczytu, jak lojalny i wracający po produkt lakiernik. „N-coins” – to podziękowanie dla branży lakierniczej za ponad 40 lat wspólnego rozwoju. To pierwszy tak rozbudowany system lojalnościowy skierowany do lakiernika, rzemieślnika, hobbysty, handlowca, warsztatu, sklepu czy hurtowni mających w swojej ofercie produkty firmy NOVOL. Krótko mówiąc, do wszystkich, którzy na co dzień korzystają z rozwiązań wielkopolskiego lidera branży lakierniczej.

Od dziś każdy korzystający z wysokiej jakości produktów, praktycznie wszystkich linii produktowych NOVOL, oprócz otrzymywania bezpiecznego i nowoczesnego materiału, może zbierać punkty i wymieniać na nagrody. Ten dodatkowy benefit to forma docenienia lojalności wobec polskiego producenta i jego technologii. N-coins to także system lojalnościowy dla sklepów, które posiadają w swojej ofercie marki NOVOL. Każdy sklep, który prowadzi aktywną sprzedaż produktów NOVOL, może zbierać punkty i otrzymywać prezenty z katalogu nagród. Program ten pokazuje, jak ważnym dla NOVOL jest uczestnik procesu napraw lakierniczych. Budowana od lat sieć sklepów w Polsce to element tożsamości firmy NOVOL, w oparciu o które stworzona została kolejna kluczowa funkcjonalność w aplikacji. 

N-shop Click&Collect to sieć wirtualnych sklepów lakierniczych, które posiadają w swojej ofercie kluczowe marki NOVOL. To dla nich i ich klientów opracowano autorską wersję systemu „kliknij i odbierz”, dając im szansę na sprawne dostosowanie się do zmieniającego się świata, a ich klientom na dokonywanie zamówień w szybki i bezpieczny sposób. Co ważne, robiąc to w swoim lokalnym sklepie.

apliakcja N-family na smartfon firmy NovolW myśl zasady „think globally, act locally” (myśl globalnie, działaj lokalnie) NOVOL opracował system i narzędzia do łatwiejszego realizowania procesu zakupów/sprzedaży na linii warsztat i lokalny sklep. Lakiernik czy hobbysta, widząc ofertę „swojego” sklepu i mając przypisane do swojego konta rabaty, może w każdej chwili (także w weekend i w nocy) dokonać zakupów, zapłacić on-line lub przy okazji odbioru. Może także poprosić o dostawę lub wysyłkę w zależności od oferowanych przez sklep możliwości. Robienie zakupów przy użyciu N-family daje także dodatkowe punkty w programie lojalnościowym. 

Ciężki czas pandemii i być może kolejnego lockdownu (mam nadzieję, że gdy Państwo to czytacie, to tak nie jest) buduje potrzebę zmian i zabezpieczania potrzeb rynku na każdym etapie. N-family może w wydatny sposób pomóc utrzymać relacje biznesowe, nawet gdy będą one ograniczane przez sytuację na świecie.

Aplikację można pobrać w oficjalnych sklepach Google Play i App Store. Kolejnym krokiem jest założenie konta w programie lojalnościowym N-coins i dokonanie pierwszego zamówienia w lokalnym sklepie przy użyciu systemu N-shop Click&Collect.

>>Zobacz więcej informacji o aplikacji N-family<<

>>Zobacz więcej nt. produktów i oferty marki NOVOL<<

 


Źródło: Artykuł sponsorowany (NOVOL)

 

NOVOL Sp. z o.o.

NOVOL Sp. z o.o.

NOVOL to międzynarodowa firma zajmująca się produkcją materiałów dla lakiernictwa samochodowego. Od początku istnienia najwyższym priorytetem jest dla nas wysoka jakość, dlatego wszystkie produkty wytworzone są z wyselekcjonowanych surowców dostarczanych z całego świata w oparciu o nowoczesną technologię. Ponad 90% produkcji to materiały do napraw lakierniczych, będące kompleksowym rozwiązaniem problemów w pracy profesjonalnego lakiernika. W ramach kilku linii produktowych NOVOL oferuje chemię do renowacji powłok lakierniczych: od szpachli uniwersalnych o szerokim zastosowaniu, przez szpachlówki o specjalistycznym przeznaczeniu, aż po podkłady akrylowe, lakiery bazowe, bezbarwne lakiery oraz pełną paletę materiałów uzupełniających. Wszystko po to, by realizować ważny cel jakim jest dostarczanie rozwiązań zwiększających efektywność pracy w nowoczesnym warsztacie lakierniczym.

Profil Firmy

NOVOL Sp. z o.o.