Moto-Profil z Diamentem Forbesa

Moto-Profil
27.2.2017

Firma Moto-Profil po raz siódmy w historii otrzymuje jedno z najbardziej prestiżowych, biznesowych wyróżnień – „Diament Forbesa”. W rankingu przygotowanym przez redakcję magazynu Forbes, przedsiębiorstwo zajęło 15 miejsce.

„Diamenty Forbesa” co roku przyznawane są firmom cechującym się największą dynamiką przychodów. Analizie poddawane są spółki, które cieszą się wysoką renomą, mają doskonałą sytuację prawno-finansową, dysponują znaczną wartością kapitału własnego, a przy tym wyróżnia je dodatni wynik finansowy.

W tegorocznej edycji zestawienia uwzględniono przedsiębiorstwa, które w ciągu ostatnich trzech lat osiągnęły największy przeciętny roczny wzrost wartości. Dystrybutor części i akcesoriów samochodowych Moto-Profil, w zestawieniu przygotowanym dla województwa śląskiego, został sklasyfikowany na 15 miejscu, plasując się na 114 pozycji w rankingu ogólnopolskim. Dynamika przychodów za rok ubiegły wyniosła 19,79 punktów procentowych.

Po raz siódmy znajdujemy się w prestiżowym gronie najbardziej rozwijających się polskich przedsiębiorstw, co cieszy nas szczególnie. To dla nas oraz naszych partnerów istotny komunikat, że stale utrzymujemy bardzo wysoką dynamikę rozwoju przedsiębiorstwa – mówi Piotr Tochowicz, prezes zarządu Moto-Profil Sp. z o.o.

Moto-Profil zostało wyróżnione „Diamentem Forbesa” już siódmy raz. W roku ubiegłym firma odnotowała także znaczny wzrost pozycji wśród przedsiębiorstw uwzględnionych na liście największych polskich firm „Rzeczpospolitej” - została wówczas sklasyfikowana na 345 miejscu. Swoją pozycję poprawiła również na analogicznym zestawieniu przygotowanym przez redakcję „Wprost”. Obecnie zajmuje 144 miejsce.

Źródło: Moto-Profil

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę