Zestaw do dezynfekcji kabiny samochodowej Mopar Restart

10.7.2020
Reklama
Reklama

Wracamy do codziennego życia, choć „normalnego” nieco inaczej niż dotychczas, a marka Mopar już od pierwszego dnia stoi u boku swoich Klientów, zapewniając im zaangażowanie sieci serwisowej marek Fiat, Abarth, Lancia, Fiat Professional, Alfa Romeo i Jeep. Jest to konkretne zobowiązanie, które w praktyce nigdy nie zawiodło, nawet w najtrudniejszych momentach ostatnich miesięcy, dając początek programowi „Mopar Restart”, który ma na celu stopniowy restart zgodnie z przepisami rządowymi.

Zawsze staliśmy u boku swoich Klientów, ale też ramię w ramię ze swoją siecią serwisową, zapewniając konkretny wkład w ich codzienną działalność – powiedział Giuseppe Galassi, dyrektor ds. Marketingu i komunikacji Mopar na region EMEA. – Było tak podczas lockdownu, kiedy świadczyliśmy usługi dla tych, którzy byli na pierwszej linii walki i potrzebowali zawsze idealnie sprawnego samochodu. Było tak, kiedy sprawiliśmy, że nasze Salony i Serwisy są bezpieczne i gotowe na przyjęcie Klientów. I jest tak teraz, kiedy stopniowo wracamy do codziennego życia, zwracając większą uwagę na bezpieczeństwo, higienę i dezynfekcję otoczenia, w którym żyjemy, w tym kabin pasażerskich naszych samochodów. Zresztą, taka jest misja Mopar: stawić czoła każdemu, nawet najbardziej nieoczekiwanemu wydarzeniu, gwarantując maksymalny spokój tym, którzy na codzień nam zawierzają.

Zestaw do dezynfekcji PRIME

Od początku czerwca dostępny jest zestaw do dezynfekcji Mopar PRIME niezbędny do wykonania usługi kompletnej dezynfekcji kabiny. Właśnie na tym aspekcie skupia się nowa kampania informacyjna przygotowana przez Armando Testa, która określa dezynfekcję przestrzeni, w których przebywamy mianem „nowego wzorca dobrego samopoczucia”. W szczególności, ze względu, że zarazki, grzyby i bakterie mogą gromadzić się w układzie klimatyzacji, przez co powietrze w kabinie staje się zanieczyszczone, ważna jest dezynfekcja całego układu klimatyzacji i wymiana filtra kabinowego podczas każdego przeglądu okresowego, wykonywanego co 15 000 km lub co najmniej raz w roku, zwłaszcza jeśli samochodem podróżują dzieci, osoby starsze lub osoby narażone na ryzyko zachorowania.

Ponadto, w ofercie produktów PRIME by Mopar, dostępny jest nowy wysokowydajny filtr kabinowy, który dzięki specjalnej powłoce polifenolowej jest w stanie zneutralizować do 96% alergenów, niemal całkowicie zapobiegać przenikaniu drobnego pyłku i szkodliwych gazów (PM 2.5) oraz ograniczać rozwój pleśni i bakterii o ponad 98%. W ten sposób można zapewnić skuteczną i pełną ochronę wszystkich osób podróżujących samochodem.

Usługa obejmuje również wykorzystanie parownika do czyszczenia układu ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji (HVAC). Oczywiście, dodatkowo Klienci mogą wykonać inne kontrole zalecane po dłuższym postoju, takie jak wymiana opon, kontrola akumulatora, kontrola hamulców i amortyzatorów.

W ramach odmrażania gospodarki, sieć sprzedaży i obsługi posprzedażnej FCA, szybko była gotowa powitać swoich Klientów w pełnym poszanowaniu norm bezpieczeństwa, dzięki zapewnieniu środków ochrony indywidualnej pracownikom i Klientom oraz specjalnie opracowanym procedurom uwzględniającym przyjęcie do serwisu, jazdy testowe i naprawy. Został również oficjalnie zaprezentowany nowy pakiet ochronny D-Fence by Mopar oferowany dla nowych wersji Fiata 500 i Pandy z napędem hybrydowym. Pakiet, dostępny teraz dla całej gamy Fiata, składa się z trzech urządzeń: wysokowydajnego filtra kabinowego Prime, oczyszczacza powietrza z filtrem HEPA i lampy UV-C.

Przenośny oczyszczacz powietrza jest wyposażony w filtr HEPA, który w ciągu kilku minut oczyszcza powietrze w samochodzie. Urządzenie filtruje pyłki i mikrocząsteczki (PM 2,5) oraz eliminuje toksyczne gazy i usuwa do 98% bakterii. Natomiast lampa UV-C dezynfekuje wszystkie powierzchnie wewnątrz samochodu, eliminując do 99% bakterii, dzięki systemowi sterylizacji UV-C. Ponadto, jest wyposażona w technologię plug&play.

Mopar uspokoił wszystkich swoich Klientów, których gwarancja kontraktowa na samochód, gwarancja rozszerzona czy pakiet przeglądów okresowych upływały w okresie ogólnonarodowego lockdownu. W takich przypadkach, okres karencji na wykonanie przeglądu został dobrowolnie przedłużony przez FCA o jeden miesiąc po terminie zakończenia wspomnianych wyżej ograniczeń. A każdy utracony termin wizyty czy naprawy zostanie ponownie zaplanowany po wznowieniu normalnej działalności.

Reklama

Źródło: FCA

Reklama
Reklama

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama