M-TECH poszerza asortyment o produkty dla motocykli i skuterów

M-TECH wprowadza nowy asortyment dla motocykli i skuterów
11.5.2022

Segment użytkowników dróg wykorzystujących na co dzień pojazdy dwukołowe zwiększa się. Podobnie jak kierowcy pojazdów czterokołowych chcą czuć się coraz bardziej bezpiecznie, a bezpośredni wpływ ma na to przede wszystkim oświetlenie.

Rozwój cywilizacyjny sprawia, że szczególnie w miastach drogi stają się coraz bardziej zatłoczone. Liczba samochodów, które pojawiają się każdego dnia na szlakach komunikacyjnych, sprawia, że zakorkowane drogi to codzienność każdego kierowcy. Są jednak tacy, których ten problem dotyczy w mniejszym stopniu. Coraz więcej użytkowników jako podstawowy środek transportu traktuje pojazdy dwukołowe, dlatego też motocykle czy skutery coraz częściej pojawiają się na drogach, stając się alternatywą dla samochodów.

Powiązane firmy

M-TECH POLAND Sp. z o.o.

Podobnie jak kierowcy pojazdów czterokołowych, użytkownicy jednośladów chcą czuć się bardziej bezpiecznie na drodze, a bezpośredni wpływ ma na to przede wszystkim dobre oświetlenie. Dlatego też, firma M-TECH oferuje szeroką gamę żarówek motocyklowych i skuterowych LED zapewniających niezawodność i doskonałą widoczność.

Żarówki

Producenci oświetlenia samochodowego w większym bądź mniejszym stopniu mają w ofercie żarówki wyprodukowane w oparciu o technologię LED. Zamienniki tradycyjnych żarówek typu  W5W, C5W (potocznie zwana rurką), BA9s czy BA15s są standardem. Takie same żarówki stosuje się również w jednośladach m.in. jako postojówki, światło obrysowe czy światło cofania i stopu. W motocyklach czy skuterach są jednak miejsca, w których uniwersalna żarówka samochodowa nie wystarczy i potrzebne jest dedykowane rozwiązanie.

Dział R&D firmy M-TECH to zauważył i wprowadza do oferty żarówki szyte na miarę do tego typu pojazdów, takie jak HS1, BA20d i P15d w wersji LED (oświetlenie reflektora głównego – światło mijania i drogowe).

Dwie serie

Na początek w ofercie firmy M-TECH znajdą się 2 serie LEDowych zamienników żarówek typu HS1, BA20d i P15d stosowanych w reflektorach jako światło mijania i drogowe. Obie serie charakteryzują (co jest standardem w produktach M-TECH) najlepszej jakości materiały i komponenty.

Serie LB55x i LB57x dzięki różnorodnej konstrukcji, pozwalają na znalezienie odpowiedniego rozwiązania do konwersji tradycyjnego oświetlenia na ledowe w większości reflektorów. Użyte materiały, markowe diody odpowiadające za strumień świetlny czy konstrukcja radiatora są gwarancją niezawodności, a co za tym idzie poczucia bezpieczeństwa.

Żarówki M-TECH do motocykli

Seria LB55x to żarówki, w których zastosowano 12 markowych diod SMD3030, co w połączeniu z rozbudowanym radiatorem o innowacyjnym kształcie sprawia, że źródło światła jest odpowiednio chłodzone. Zapobiega to przegrzaniu, a co za tym idzie uszkodzeniu żarówki. Diody zostały umieszczone na płytce PCB po 6 z każdej strony, co wydaje się optymalnym rozwiązaniem. Strumień świetlny na poziomie max. 1200 lm zapewnia gwarancję komfortu podróżowania nawet po najciemniejszych drogach.

Seria LB57x to żarówki o zupełnie innej konstrukcji niż LB55x. Główną cechą, która je wyróżnia, jest zastosowana soczewka oraz zupełnie inny kształt radiatora, który jest równie wydajny i w odpowiedni sposób dba o to, żeby dioda nie uległa przegrzaniu. Za źródło światła odpowiadają dwie niezwykle wydajne diody typu SMD3570 gwarantujące strumień świetlny do maks. 1400 lm, co zaspokoi najbardziej wymagających użytkowników jednośladów.

Źródło: M-TECH

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

autoExpert 06 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę