Linia zestawów tarcz hamulcowych z łożyskiem SNR

Linia zestawów tarcz hamulcowych z łożyskiem SNR NTN-SNR
11.9.2020

Jakość OE kluczowych podzespołów układu hamulcowego to niezawodna praca i bezpieczeństwo na drodze.

Łożysko: Jakość OE

SNR jest jedynym producentem dostarczającym do zestawów z tarczą hamulcową linię łożysk jakości OE. Dzięki ścisłej współpracy inżynierów centrów badawczo-rozwojowych SNR oraz producentów pojazdów macie Państwo gwarancję precyzyjnego doboru łożysk, zapewniających optymalną żywotność całego podzespołu. SNR nie oferuje indywidualnie łożysk przypisanych do zestawów z tarczą, ponieważ tylko zestaw zmontowany fabrycznie gwarantuje jakość OE, a przede wszystkim Państwa bezpieczeństwo. 

Powiązane firmy

NTN Polska

Tarcza hamulcowa

Podzespół jakości OE, przy produkcji którego SNR wykorzystuje identyczne procedury kontroli jakości: 

    • certyfikację projektu,
    • analizę materiałową próbek,
    • testy mechaniczne i strukturalne wraz z cyklami pracy.

Pamiętaj! Zestaw jest zmontowany fabrycznie – wymiana samego łożyska w warunkach warsztatowych bez kompletnego zniszczenia podzespołu jest niemożliwa. Obsada łożyska w tarczy jest zużyta.

Zestaw tarcze hamulcowe firmy NTN-SNR

Montaż fabryczny zestawu 

Łożysko charakteryzuje się specyficzną konstrukcją przypisaną do konkretnego rodzaju tarczy hamulcowej. Kluczem do prawidłowego działania całego podzespołu jest zachowanie luzu pomiędzy bieżnią zewnętrzną łożyska a elementem tocznym, ponieważ wprasowanie łożyska w obsadzie (w tarczy) skutkuje redukcją właśnie tego parametru, co jest przewidziane w fazie projektowania oraz stale kontrolowane w czasie produkcji. Jego czołowy producent – NTN-SNR jest w stanie zagwarantować taki rodzaj prawidłowego montażu. 

Ergonomiczne opakowanie

Piasta tarczy hamulcowej jest skutecznie zabezpieczona kartonowym dystansem, chroniącym magnetyczny pierścień ASB przed zmiażdżeniem w czasie magazynowania tarcz (jedna na drugiej). Ogólne informacje na temat tarczy z czujnikiem ASB są dostępne w 6 językach na papierowej wkładce informacyjnej wewnątrz opakowania.

Dlaczego lakierujemy strefę kontaktu tarczy hamulcowej z piastą?

Lakierowanie tej części tarczy ze względu na jej specyfikę materiałową (styk stali i aluminium) eliminuje ryzyko korozji, która utrudnia demontaż tarczy. Dzięki zastosowaniu przez NTN-SNR tej technologii demontaż tarcz jest zdecydowanie ułatwiony.

Nie ryzykuj swojego życia

Produkty OE nie tylko gwarantują jakość oraz poprawne działanie. Produkty OE to również najlepszy wybór gwarantujący Twoje bezpieczeństwo oraz niezawodność Twojego samochodu. Nie powinieneś ryzykować własnym życiem. Po co kupować produkty gorszej jakości? Zaufaj NTN-SNR odnośnie tej linii produktów, daj się przekonać o jakości OE oraz bardzo szerokiej ofercie dostępnej do większości jeżdżących pojazdów wyposażonych w ten element.

Na koniec dodajmy, że szerokość asortymentu produktów linii KF… systematycznie się zwiększa.
Więcej na temat części zamiennych i oferty firmy NTN-SNR znajdziesz na stronie https://www.ntn-snr.com/pl

Źródło: Artykuł sponsorowany firmy NTN-SNR

NTN Polska

NTN Polska

Firma NTN Europe dzięki 76 placówkom i 97 biurom handlowym na całym świecie, projektuje i produkuje części najwyższej jakości sprzedawane pod markami NTN, SNR, BCA, BOWER.

Grupa dostarcza łożyska dla wszystkich największych producentów samochodów na całym świecie. W Europie brand NTN i SNR to jakościowy lider w produkcji łożysk, przegubów homokinetycznych, techniki liniowej, rolek prowadzących czy części zawieszenia, zarówno na rynku części oryginalnych jak i zamiennych. 

Firma skupia się na innowacjach, niezależnie od gałęzi przemysłu z którą współpracuje: lotnictwo, motoryzacja, cementownie, energia wiatrowa, kolej, obrabiarki, włókiennictwo, rolnictwo, maszyny budowlane, kopalnie i kamieniołomy, pompy próżniowe, huty stali, itp.

NTN  jest firmą zaangażowaną zarówno w podnoszenie kwalifikacji swoich zespołów i prezentowania najwyższej jakości wiedzy technicznej jak również dzielenia się tą wiedzą. Organizuje więc spotkania w całej Europie, doszkalając mechaników i pomagając im unikać błędów w codziennej pracy. Prowadzi również na swojej stronie Centrum Dokumentacji, gdzie każdy może znaleźć teksty instruktażowe dotyczące montażu i demontażu części, porady, odpowiedzi na pytania techniczne czy rozwiązania pomagające pracownikom warsztatów.

Oferta Automotive obejmuje 3 podstawowe gamy produktów:

  • Podwozie: łożyska kół, tarcze hamulcowe, zawieszenie, amortyzatory, przeguby homokinetyczne
  • Części silnika: rozrząd i osprzęt silnika
  • Łożyska skrzyni biegów i sprzęgła

Profil Firmy

NTN Polska