Lakier bezbarwny Imron 2K dla samochodów użytkowych w ofercie Axalta

Lakier bezbarwny Imron 2K dla samochodów użytkowych Axalta Coating System
7.10.2020

Axalta (NYSE: AXTA), wiodący globalny dostawca lakierów ciekłych i proszkowych, wprowadziła na rynek Imron® 2K – lakier bezbarwny o wysokiej trwałości, opracowany z myślą o europejskich klientach z branży pojazdów użytkowych. Ta nowatorska technologia łączy w sobie nanocząsteczki z elastyczną żywicą, czego efektem jest lakier bezbarwny o właściwościach antyściernych, który znakomicie chroni powierzchnię nawet po miesiącach użytkowania w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych.

Lakier bezbarwny Imron 2K firmy Axalta jest przyjazny środowisku i ma niską zawartość lotnych związków organicznych (LZO). Dodatkowo wyróżnia się wysoką odpornością na powstawanie zacieków, zniekształceń oraz spływanie, gdy lakier jest mokry, dzięki czemu umożliwia osiąganie znakomitych efektów końcowych. Po utwardzeniu lakier jest odporny na zarysowania spowodowane przez szczotki myjni samochodowych i materiały ścierne.

– Imron 2K to bardzo trwały lakier bezbarwny, doskonały dla klientów z branży samochodów użytkowych szukających produktu, który zachowuje połysk nawet po wielu myciach. Dzięki zastosowaniu nowych technologii oraz najwyższej jakości składników ten nowatorski lakier bezbarwny wyróżnia się czterokrotnie lepszą trwałością połysku po wielokrotnym myciu w porównaniu do podobnych produktów. Właśnie dlatego umożliwia osiągnięcie znakomitego wyglądu ogólnego – powiedział Neville Rhodes, Axalta European Director of Commercial Transportation Coatings.

Marko Strukelj, Axalta Global Product Director for Commercial Transportation Coatings powiedział – Bardzo cieszymy się, że możemy wprowadzić ten lakier bezbarwny do naszej oferty produktów Imron w Europie. Lakiery Imron powstają z myślą o jednolitym, wysokiej jakości efektcie oraz trwałości, których oczekują klienci z branży pojazdów użytkowych.

Axalta oferuje pełną gamę wodorozcieńczalnych i rozcieńczalnikowych lakierów Imron dla europejskich klientów z branży transportowej, w tym systemy lakierów nawierzchniowych 1K oraz 2K. Te przyjazne środowisku i łatwe w użyciu produkty umożliwiają osiąganie wysokiej jakości efektów na długie lata.

Źródło: Axalta Coating Systems

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę