KYB wprowadza projekt Twin-Zero

KYB wprowadza projekt Twin-Zero KYB

KYB Advanced Manufacturing (KAMS) z siedzibą w Los Arcos w Hiszpanii jest jedną z trzech europejskich fabryk amortyzatorów KYB, która uruchomiła unikalny projekt o nazwie „Twin-Zero”. 

KAMS produkuje amortyzatory na OE dla Stellantis: DS, Peugeot, Citroen; Audi, VW, Skoda, Renault; a także na europejski rynek wtórny.

Celem projektu „Twin-Zero” jest stworzenie cyfrowego odpowiednika linii produkcyjnej dla wyeliminowania wszelkich błędów oraz zapewnienia konserwacji predykcyjnej, identyfikowalności wyrobów gotowych i surowców. Wszystko to dla osiągnięcia bardziej zrównoważonego procesu produkcyjnego produktu końcowego.

Aby zrealizować ten innowacyjny projekt KAMS współpracuje z wieloma partnerami. Fabryka otrzymała dotację od rządu Nawarry w ramach programu strategicznych projektów badawczo-rozwojowych na lata 2022-2024.

Projekt rozpoczął się w lipcu 2022 r., a jego realizacja planowana jest do końca grudnia 2024 r.  W pierwszych fazach projektu zespoły pracują nad analizą całego procesu działania  linii produkcyjnej oraz testują nowe systemy przechwytywania danych, takie jak rejestrowanie obrazu czy zaawansowane sensory. 

Juan Carlos Díez, Dyrektor Wykonawczy KYB Europe GmbH ds. rynku wtórnego, wyjaśnia – KAMS jest jedyną fabryką w globalnej sieci KYB, która obecnie analizuje przebieg produkcji w ten sposób. Jesteśmy podekscytowani widząc postępy i wyniki tego innowacyjnego eksperymentu, prowadzącego do ulepszenia procesów produkcyjnych w KAMS i naszych pozostałych 13 fabrykach na całym świecie z korzyścią dla naszych klientów z rynku wtórnego.

Źródło: KYB

autoExpert 7–8 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę