Nowa generacja kompaktowych kluczy udarowych MILWAUKEE

klucze udarowe ½” Milwaukee Milwaukee
13.1.2021

MILWAUKEE wprowadza na rynek najmocniejsze i najszybsze klucze udarowe 1/2'' na rynku. Najnowsza generacja oferty z 2017 oferuje nowe funkcje i rozwiązania odpowiadające na potrzeby najbardziej wymagających specjalistów.

Kompaktowa konstrukcja

Podczas pracy w ograniczonej przestrzeni liczy się każdy milimetr. Dlatego nowa generacja kluczy M18 FUEL ma tylko 152 mm długości, o 18 mm mniej niż poprzedni model, co umożliwia dostęp do miejsc, do których nie można dotrzeć innymi urządzeniami.

Co więcej, klucze łącznie z akumulatorem 5.0 Ah ważą jedynie 2,3 kg, a bez niego – 1,6 kg, czyli mniej niż urządzenia o wysokim momencie obrotowym.

Reklama

Najlepszy stosunek mocy do wagi

MILWAUKEE i pod tym względem nie poszło na kompromis, wiedząc, że niezawodność wymaga odpowiedniej mocy. Nowe klucze od MILWAUKEE zapewniają wiodące w branży osiągi: moment zrywający rzędu 881 Nm i moment dokręcania 745 Nm. To o 135 Nm i o 22% wyższy moment w porównaniu z kluczami poprzedniej generacji.

Reklama

Szybkość

Moc przekłada się także na szybkość pracy. Klucze M18 FUEL pozwalają na usunięcie śruby do dwóch razy szybciej przy 2575 obr./min.

Nowe funkcje

Oba klucze posiadają 4 tryby DRIVE CONTROL, które umożlwiają przełączanie pomiędzy czterema różnymi ustawieniami prędkości i momentu obrotowego, co maksymalnie poszerza wszechstronność zastosowań.

Dodatkowa funkcja regulacji wykręcania śruby zapewnia pełny moment obrotowy na początku czynności, a następnie zmniejsza obroty po poluzowaniu śruby, aby zapobiec jej wypadnięciu.

Klucze zostały wyposażone w trzy lampy LED ułatwiające pracę w zaciemnionych przestrzeniach, a także chowany hak do zawieszenia na pasku.

Szerokie zastosowanie

Urządzenia idealnie sprawdzą się przy pracach w sektorze transportu i budowlanym, ale także montażu lekkich elementów, inżynierii sanitarnej, czy też energii solarnej i wiatrowej.

Wersja z pierścieniem zabezpieczającym to rozwiązanie dla profesjonalistów, których praca wymaga częstych zmian końcówek, a wersja z pinem ułatwi ciągłą pracę na tych samych nasadkach oraz z urządzeniem w powietrzu.

Specyfikacja:

  • Prędkość bez obciążenia (obr./min) – 0–1250/0–1950/0–2575/0–1325
  • Częst. udaru (ud./min) – 0-900 / 0-2 100 / 0-3 100
  • Uchwyt narzędzia – 1/2" kwadratowy
  • Maks. moment obrotowy (Nm) – 475 / 610 / 745 / 47
  • Maks średnica śruby – M22

www.milwaukeetool.pl

Źródło: MILWAUKEE

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę