Klimatycznie neutralna Europa dzięki innowacyjnemu produktowi firmy Ecopolplast

Innowacyjny produkt firmy Ecopolplast Ecopolplast

Ecopolplast ogłasza przełomowe rozwiązanie dla Europejskiego Zielonego Ładu, kompleksowego planu mającego na celu osiągnięcie przez Europę neutralności klimatycznej do 2050 roku. Nasze innowacyjne Ecoplastomery, pierwsze cyrkularne elastomery termoplastyczne (TPE) wykonane w 100% z przetworzonych surowców, z sukcesem przeszły testy w skomplikowanych aplikacjach motoryzacyjnych.

W ostatnich testach procesu wtryskowego, części wykonane z Ecoplastomeru wykazały równą lub wyższą jakość w porównaniu do tradycyjnych TPE. Gęstość i twardość są zbliżone, co ułatwia włączanie Ecoplastomeru w proces standardowej produkcji. 

Podczas testów udało nam się nie tylko bezproblemowo wdrożyć nowy surowiec, ale również osiągnąć skrócenie czasu wtrysku dla jednego komponentu aż o 25% – powiedziała Katarzyna Pokwicka-Croucher, założycielka i CEO Ecopolplast sp. z o. o.

Dzięki wykorzystaniu recyklatów ograniczamy zależność społeczeństwa od surowców pierwotnych, takich jak ropa naftowa.

Ecopolplast_2 Ecopolplast

Nasze cyrkularne materiały pozwalają też producentom osiągnąć znaczne oszczędności kosztów, ponieważ cały granulat może być ponownie wykorzystany w produkcji.

Co więcej, nasze TPE umożliwiają imponującą redukcję emisji CO2 aż o 65% podczas etapów dostaw surowca i transportu, co potwierdzają wyniki oceny cyklu życia (LCA).

Ecopolplast_3 Ecopolplast

Nasze materiały wpisują się w Europejski Zielony Ład i stanowią doskonałe rozwiązanie do zastąpienia tradycyjnych TPE i znacznej część tworzyw sztucznych bez utraty jakości.

O Ecoplastomerze:
Ecoplastomer to pierwszy cyrkularny TPE wykonany wyłącznie z pokonsumenckiego plastiku i gumy z recyklingowanych opon, zapewniający pełną niezależność od surowców pierwotnych i ograniczający wpływ na środowisko.

Ecoplastomer zmienia sposób, w jaki podchodzimy do wykorzystywania materiałów recyklingowych w procesach produkcyjnych nowych wyrobów, na przykład w branżach motoryzacyjnej, budowlanej, wyposażenia wnętrz, sprzętu sportowego czy rozwiązań do przechowywania.

Ecoplastomer pozwala spełnić wymagania UE i globalne normy dotyczące stosowania materiałów odnawialnych w produkcji nowych wyrobów i umożliwia wprowadzenie gospodarki cyrkularnej w branży elastomerów. Produkty wykonane z Ecoplastomeru mogą być wielokrotnie poddawane recyklingowi bez utraty właściwości mechanicznych. Obecnie dostępne są dwie kategorie Ecoplastomeru: z PP i HDPE.

Źródło: Ecopolplast

Tagi artykułu

autoExpert 05 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę