Kamera samochodowa z technologią Mio Night Vision

Mio
12.3.2020
Reklama
Reklama

Zima to szczególnie trudna pora roku dla kierowców. Częste opady śniegu, lód na drodze i szybkie ściemnianie się powodują, że o wypadek nie trudno. To właśnie wtedy najbardziej przydaje się wideorejestrator. Do niedawna to właśnie nocne nagrania były największym wyzwaniem dla producentów tych urządzeń. Standardowy tryb nocny często nagrywał niewyraźne. Od niedawna z pomocą przychodzi technologia MioTM Night Vision.

Od kilku lat urządzenia rejestrujące przebieg trasy przestały być zwykłymi kamerkami samochodowymi, które skupiały się na nagraniu przejazdu z punktu A do punktu B. Innowacyjne kamerki samochodowe to wielozadaniowe urządzenia, których celem jest zmaksymalizować poziom bezpieczeństwa podróży. Nowoczesnego wideorejstratora nie wyobraża się teraz bez wielu usprawnień jak wbudowany moduł GPS czy tryb parkingowy. Jednym z niezbędnych rozwiązań w nowoczesnym urządzeniu tego typu jest asystent jazdy nocnej, którego celem jest poprawienie jakości zarejestrowanego po zmroku obrazu. To właśnie otrzymanie wysokiej jakości nagrań w nocy mimo zastosowaniu standardowych trybów nocnych stanowiło największe wyzwanie producentów widorejestratorów. Od niedawna Mio proponuje technologię MioTM Night Vision w 3 wariantach: MioTM Crystal Vision, MioTM Night Vision, MioTM Night Vision Pro.

Reklama

Technologia MioTM Crystal Vision to rozwiązanie, które można znaleźć w podstawowych modelach wideorejestratorów Mio. Dzięki odpowiedniemu zastosowaniu ustawień przesłony, wysokiej jakości obiektywu, urządzenie ma nagrać zdarzenie w świetnej rozdzielczości. Wbudowane oprogramowanie zapewni również poprawę jasności nagrania. Ta opcja w porównaniu do standardowego trybu nocnego spowoduje, że nagrana droga będzie czytelna nawet w słabo oświetlonych miejscach. W przypadku nocnej stłuczki nagrany film będzie mógł stanowić niepodważalny dowód w sądzie.

Rozwinięciem podstawowego modułu MioTM Crystal Vision jest MioTM Night Vision. Gdy szarówka zmienia się w gęsty mrok i jesteśmy poza miastem, a oświetlenie jest prawie żadne, to w takim przypadku idealnie sprawdzi się właśnie moduł MioTM Night Vision, czyli zaawansowane wspomaganie nagrań nocnych. Dzięki przesłonie o wartości nie większej niż 2.0, wideorejestratory Mio są w stanie zapewnić odpowiednią ilość światła, by uzyskane nagranie było jasne a szczegóły na nim zarejestrowana czytelne. Nie bez znaczenia, jest również użycie szklanego, czterowarstwowego obiektywu z wbudowanym filtrem IR, który zapewni, że trasa będzie non-stop nagrywana w niezmiennej przejrzystości obrazu. Dodatkowo tak jak w przypadku MioTM Crystal Vision, moduł MioTM Night Vision również posiada wewnętrzne oprogramowanie mające zapewnić najlepszą jakość nagrania przy niedostatecznym oświetleniu.

Reklama

Ostatnia odmiana autorskiej technologii opracowanej przez Mio dedykowana jest najbardziej wymagającym miłośnikom jazdy w niemalże zupełnej ciemności. Czym Night Vision Pro. różni się od młodszego rodzeństwa z rodziny Mio? Oprócz wszystkich rozwiązań z MioTM Night Vision, wersja Pro może pochwalić się dodatkowym sensorem optycznym SONY Stravis. Gwarantuje on czytelne i przejrzyste nagranie nawet w momentach minimalnego oświetlenia. Dzięki temu możliwe jest uchwycenie detali, świetna jakość materiałów, a w przypadku stłuczki posiadanie niezbitych dowodów w przypadku sporu z ubezpieczycielem.

Źródło: Mio

Reklama

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama