Izera będzie na minuty. Współpraca z Pankiem

Izera będzie na minuty. Współpraca z Pankiem ElectroMobility Poland

PANEK S.A. podpisuje list intencyjny z ElectroMobility Poland S.A. Firmy będą współpracować w zakresie prowadzenia działań badawczo-rozwojowych oraz rozwoju usług współdzielonych. Celem współpracy jest także promocja transportu elektrycznego i edukacja w zakresie nowej mobilności.

  • PANEK, jeden z liderów usług wypożyczania samochodów oraz ogólnopolski operator carsharingu, podpisuje list intencyjny dotyczący współpracy z ElectroMobility Poland S.A. – właścicielem marki Izera;
  • Przedmiotem współpracy są działania badawczo-rozwojowe oraz dzielenie się doświadczeniem i oczekiwaniami użytkowników usług współdzielonych;
  • PANEK jest również otwarty na zakup w przyszłości samochodów elektrycznych Izera.

PANEK od lat działa w obszarze innowacyjnych usług mobilności, m.in. oferując usługę PANEK CarSharingu. Dziś, mając na uwadze rozwój polskiego przemysłu w obszarze elektromobilności, podpisujemy list intencyjny z ElectroMobility Poland S.A. Chcemy współpracować w obszarach edukacyjnych, naukowych i badawczo-rozwojowych, dzieląc się doświadczeniem i perspektywą użytkowników rent-a-car i carsharingu. Jesteśmy również otwarci na możliwość zakupu aut elektrycznych Izera, co będzie przedmiotem naszych dalszych rozmów, wraz z rozwojem oferty EMP – powiedział Maciej Panek, Prezes PANEK S.A.

W ramach wspólnych działań, PANEK wesprze EMP wiedzą w obszarze wyposażenia czy aspektów technicznych aut wynajmowanych w usługach współdzielenia pojazdów. Strony będą również współpracować w zakresie promocji elektromobilności w mediach. Celem współpracy jest uświadamianie odbiorców, zwiększanie zainteresowania samochodami elektrycznymi, ich budową i możliwościami, a także ich zastosowaniem w usługach wypożyczania, np. carsharing.

Współpraca z PANKIEM to dla nas krok w procesie budowy rozległej sieci partnerstw z liczącymi się aktorami rynku nowej mobilności w Polsce i za granicą. Izera powstaje przede wszystkim z myślą o sprzedaży detalicznej, a rozwój szeroko rozumianych usług współdzielenia stanowi ważną część ekosystemu elektromobilności. Doświadczenia rynkowe PANKA mogą stanowić wartość dodaną w procesie budowy naszej marki i rozwoju oferty. My z kolei cieszymy się, że swoją wiedzą i doświadczeniem możemy wesprzeć rozwój jednego z liderów polskiego rynku carsharingu. Liczę, że dziś podpisane porozumienie to pierwszy krok na drodze do bliższej współpracy naszych firm – podkreślił Wojciech Mieczkowski, dyrektor sprzedaży, marketingu i ścieżki klienta w ElectroMobility Poland.

Źródło: ElectroMobility Poland

Tagi artykułu

autoExpert 05 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę