Goodyear zdobywa tytuł Najlepszego Producenta Opon Letnich 2023

Goodyear zdobywa tytuł Najlepszego Producenta Opon Letnich Goodyear

Eksperci prestiżowego niemieckiego magazynu Auto Bild przyznali marce Goodyear tytuł „Najlepszego Producenta Opon Letnich 2023”, co potwierdza, że w bieżącym sezonie testowym opony Goodyear osiągają najlepsze wyniki w klasyfikacji ogólnej. Tytuł trafił do Goodyear drugi rok z rzędu.

„Goodyear trzykrotnie trafił na szczyty rankingów ze wzorowymi wynikami. Opony Eagle F1 Asymmetric 6 i EfficientGrip 2 SUV przekonują dynamicznymi osiągami i dbałością o zrównoważony rozwój”, uznali testerzy magazynu Auto Bild.

Bardzo się cieszymy, że drugi rok z rzędu zostaliśmy nagrodzeni przez Auto Bild tytułem „najlepszego producenta opon letnich”. Nagroda jest wyrazem uznania dla naszego ciągłego dążenia do poprawy osiągów, które wpisujemy w każdy projekt Goodyeara. Metodologia testów stosowana przez Auto Bild należy do najbardziej szczegółowych w branży, zarówno pod względem kryteriów oceny, jak i liczby porównywanych opon – powiedział Laurent Colantonio, Regional Technology Director EMEA w Goodyear.

Cała gama opon letnich Goodyeara z sukcesami w testach

Eagle F1 Asymmetric 6, najnowsza opona letnia w portfolio Goodyeara, zajęła pierwsze miejsce w ostatnim teście ogumienia w rozmiarze 225/45R18, wyprzedzając 49 innych produktów letnich, oraz otrzymała tytuł „Eco-Master” przyznawany oponie najbardziej ekonomicznej w użytkowaniu. Jednocześnie był to jedyny model w teście, który otrzymał wyłącznie pozytywne opinie. Eksperci Auto Bild opisali tę oponę jako „wzorowo zachowującą się na mokrych i suchych nawierzchniach przy znakomitym przebiegu”.

Równie dobry rezultat model ten osiągnął w innym teście Auto Bild, w którym sprawdzano opony do samochodów sportowych. Tutaj Eagle F1 Asymmetric 6 zaimponowała ekspertom sportowym i bezpośrednim prowadzeniem. „Dobre sprzężenie zwrotne i wyważenie, duże rezerwy bezpieczeństwa w zakresie aquaplaningu, krótka droga hamowania na mokrej i suchej nawierzchni, niski poziom hałasu podczas jazdy oraz oszczędne opory toczenia”, tak oceniono produkt Goodyeara.

Z kolei opona EfficientGrip 2 SUV uzyskała notę „wzorową” w teście Auto Bild allrad (225/65R17). Testerzy stwierdzili, że opona ta charakteryzuje się „dobrze wyważonymi, bezpiecznymi właściwościami jezdnymi, ma dobre rezerwy w zakresie aquaplaningu, uzyskuje krótką drogę hamowania na mokrej nawierzchni, a także zapewnia dobre właściwości terenowe oraz komfort jazdy”.

Źródło: Goodyear

Tagi artykułu

Zobacz również

autoExpert 05 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę