Goodyear partnerem technicznym zespołu Algarve Pro Racing

Goodyear partnerem technicznym zespołu Algarve Pro Racing
2.7.2020

Zespół Algarve Pro Racing, startujący w klasie LMP2 Europejskiej Serii Le Mans (ELMS), ogłosił nawiązanie współpracy technicznej w zakresie opon z Goodyearem. Partnerstwo dotyczy sezonu 2020. Jako lider Azjatyckiej Serii Le Mans, zespół Algarve Pro Racing wykazał się predyspozycjami do zwycięstwa i dogłębnym zrozumieniem procesu optymalizacji osiągów opon. Dzięki temu Goodyear uzyska cenne informacje techniczne z całego sezonu, rozgrywanego na zróżnicowanych europejskich torach. 

Jako marka, która czternaście razy zwyciężała w 24-godzinnym wyścigu Le Mans, Goodyear ma wspaniałą historię współpracy z najlepszymi zespołami wyścigów wytrzymałościowych. Po historycznym powrocie do Długodystansowych Mistrzostw Świata FIA (WEC) w 2019 roku, w bieżącym roku Goodyear został dostawcą opon dla ELMS. 

Stewart Cox, szef Algarve Pro Racing tak opisał techniczne partnerstwo – Goodyear okazał nam ogromną pomoc, popartą wielkim wysiłkiem. Możliwość skorzystania z ich bogatego doświadczenia w sportach motorowych na najwyższym poziomie to ogromny zaszczyt i mamy nadzieję, że da nam to przewagę nad konkurencją. Najnowszej specyfikacji opony Goodyear wykazały się dobrym tempem i dały nam pewność siebie w testach przed sezonem, dlatego z niecierpliwością czekamy na rozpoczęcie wyścigów.

Mike McGregor, menedżer ds. sprzedaży, testów i wsparcia na torze w Goodyear Racing wyjaśniał – Możliwość wspierania wiodącego zespołu takiego jak Algarve Pro Racing dostarczy nam cennych danych i informacji zwrotnych, które pomogą w rozwoju naszych opon wyścigowych o wysokich osiągach, zanim w 2021 r. staniemy się jedynym dostawcą dla kategorii LMP2 ELMS. Jest to dla nas naturalny krok. W tym sezonie zespół ma nowy, mocny skład kierowców z bogatym doświadczeniem. Tim Holloway powrócił do pracy i dołączył do zespołu inżynierów, aby wzbogacić zwycięską formułę Azjatyckiej Serii Le Mans.

Kalendarz wyścigów w sezonie 2020:

  • Czterogodzinny wyścig w Le Castellet – 19 lipca
  • Czterogodzinny wyścig na torze Spa-Francorchamps – 9 sierpnia
  • Czterogodzinny wyścig w Barcelonie – 29 sierpnia
  • Czterogodzinny wyścig na torze Monza  – 11 października 
  • Czterogodzinny wyścig w Portimao – 1 listopada 

Źródło: Goodyear

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę