Fabryka Mercedesa w Jaworze i Politechnika Wrocławska zaproponują wspólny program edukacyjny dla studentów

Mercedes-Benz

Kolejna uczelnia wyższa, wspólnie z jaworską fabryką Mercedesa będzie pracować nad uatrakcyjnieniem swojego programu edukacyjnego. Podpisanie porozumienia pozwoli studentom, tym razem Politechniki Wrocławskiej na zdobycie doświadczenia i wykorzystanie wiedzy, podczas staży w nowoczesnym zakładzie, działającym na zasadach Przemysłu 4.0. 

  • Mercedes-Benz Manufacturing Poland nawiązuje współpracę z kolejną uczelnią wyższą w regionie. 
  • 9 stycznia w legnickiej filii Politechniki Wrocławskiej przedstawiciele Mercedes-Benz Manufacturing Poland i Politechniki Wrocławskiej podpisali umowę o współpracy. 
  • Partnerzy zapowiedzieli prowadzenie wspólnych prac badawczo-rozwojowych oraz współpracę w zakresie kształcenia studentów w obszarze nowych technologii.

Program opracowany przez specjalistów z Mercedes-Benz Manufacturing Poland i legnickiego oddziału Politechniki ma im pozwolić na przygotowanie się do wymogów rynku pracy. Umowę podpisali ze strony uczelni prof. Dariusz Łydżba, Prorektor ds. współpracy wraz z dyrektorami trzech Filii Politechniki Wrocławskiej a ze strony Mercedes-Benz Manufacturing Poland Joerg Schmalenbach, CEO oraz Ewa Korwek Dyrektor HR, Członek Zarządu.

Współpraca z tak ważnymi partnerem przemysłowym jakim jest Mercedes-Benz fabryka w Jaworze jest istotnym elementem kształcenia studentów, którzy już na etapie studiów mają kontakt z rzeczywistością przemysłową i pozyskują doświadczenie niezbędne w dalszym rozwoju i budowaniu swojej kariery zawodowej – mówi prof. Dariusz Łydźba, Prorektor ds. współpracy Politechniki Wrocławskiej. – Jeśli chodzi szerszą współpracę uczelni z przemysłem to nasze filie, ze względu na lokalizację w regionie, są w tym zakresie dobrym przyczółkiem uczelni do nawiązania współpracy także w obszarze badawczo-rozwojowym. Nasz uczelnia kształci w ścisłym powiązaniu z badaniami naukowymi, pracami rozwojowymi na rzecz przemysłu co przekłada się na szeroką i aktualną wiedzę przekazywaną studentom.

Mercedes-Benz_Jawor Mercedes-Benz

W czasie wydarzenia miała miejsce także prezentacja najnowszego elektrycznego bolidu studenckiego Koła Naukowego Politechniki Wrocławskiej PWR Racing Team, którego studenci są potencjalnymi, przyszłymi kadrami inżynierskimi dla przemysłu motoryzacyjnego. W filii w Legnicy działa KN PWR Racing Team Legnica, który także przygotowuje studencki bolid do zawodów i skupia najaktywniejszych studentów  zainteresowanych w przyszłości pracą w przemyśle motoryzacyjnym.

PWR Racing Team_bolid Mercedes-Benz

Jesteśmy silnie związani z regionem i chcemy mieć jak największy wkład w jego rozwój. Pracując w takim miejscu jak fabryka Mercedesa w Jaworze, nowoczesnym zakładzie opartym na zasadach Przemysłu 4.0 doskonale rozumiemy jakie znaczenie ma odpowiednia edukacja. – mówi Ewa Korwek, dyrektor HR i członek zarządu Mercedes-Benz Manufacturing Poland. – Dlatego chcemy pomóc młodzieży na Dolnym Śląsku w świadomym wyborze przyszłej kariery, w wejściu na rynek pracy. Tylko dzięki współpracy biznesu, nauczycieli i placówek edukacyjnych możemy rozwijać polskie szkolnictwo zawodowe.

Wkład Mercedes-Benz Manufacturing Poland w rozwój oferty edukacyjnej w regionie jest już dobrze znany i adresowany nie tylko do studentów. Nieco ponad miesiąc temu, fabryka nawiązała współpracę z legnickim Collegium Witelona. Uczniowie szkół średnich, również mogą korzystać z wsparcia jaworskiej fabryki Mercedesa, w klasach patronackich w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworze i Zespole Szkół Samochodowych w Legnicy. W 2022 fabryka objęła swoją opieką pierwszą szkołę – Europejskie Liceum Ogólnokształcące w Legnicy. Od kilku lat organizuje konkursy edukacyjne, jak ekologiczny EkoGwiazda/edycja Jawor oraz prowadzi specjalny program, dedykowany uczennicom szkół średnich, „Girls GO Technology, czyli dziewczyny oswajają technologię”.

Źródło: Mercedes-Benz

Tagi artykułu

autoExpert 09 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę