Everest Investments podsumował I kwartał 2020 r.

Everest Investments podsumował I kwartał 2020 r.
21.7.2020

Notowana na GPW spółka Everest Investments opublikowała dziś wyniki finansowe za I kwartał 2020 r. W ramach całej Grupy Everest Investments, jednostka dominująca Everest Investments wypracowała w tym okresie prawie 630 tys. zł skonsolidowanego zysku netto i zapowiada dynamiczne działania na rynku elektromobilności.

Jak wynika ze skonsolidowanego raportu kwartalnego, w pierwszym kwartale 2020 r. Grupa Everest Investments osiągnęła 28 tys. zł skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży i wypracowała 629 tys. zł skonsolidowanego zysku netto. Ta zdecydowana poprawa zyskowności Grupy (w analogicznym okresie 2019 r. Grupa odnotowała skonsolidowaną stratę netto w wysokości 97 tys. zł) jest wynikiem dużej transformacji, jaka dokonała się w Everest Investments w omawianym okresie. Przede wszystkim podjęto dokonanie zmiany spółki z Everest Investments na Nexity Global (obecnie rejestracja nowej nazwy Spółki oczekuje na wpis w KRS), dokapitalizowano Spółkę (w wyniku umowy inwestycyjnej, zawartej w lutym 2020 r. m.in. z Columbus Energy) i ogłoszono nową strategię rozwoju na lata 2020-2024. Zgodnie z umową inwestycyjną, dokonano też zmian w składzie Zarządu i Rady Nadzorczej Spółki.

Zarząd w obecnym składzie, z Prezesem Dawidem A. Kmiecik na czele, zrealizował w omawianym okresie kolejne postanowienie umowy inwestycyjnej i dostarczył na rynek innowacyjne rozwiązanie w postaci kompleksowego systemu rozliczeniowego do usług ładowania pojazdów elektrycznych w czasie rzeczywistym. Dzięki temu użytkownicy elektryków mogą je ładować nie tylko na stacjach na terenie Polski, ale równolegle w całej Europie, i to bez konieczności rejestrowania się w innych aplikacjach.

Pierwszy kwartał bieżącego roku był dla nas okresem niezwykle intensywnym, w którym przejmowaliśmy aktywa spółki Everest Investments i związane z nią obciążenia – wyjaśnia Dawid A. Kmiecik, Prezes Zarządu Everest Investments – Z tego względu ciężko nam się odnieść do wyników Spółki w ujęciu historycznym, ponieważ nie mieliśmy na nie bezpośredniego wpływu. Z kolei okoliczności COVID-19 spowodowały, że standardowe procesy rejestracyjne uległy wydłużeniu. Tym bardziej cieszy nas fakt, że w tak wymagającym okresie zapoczątkowaliśmy nowy rozdział w działalności Spółki i zrealizowaliśmy przyjęte zobowiązania. Mam na myśli głównie wdrożenie innowacyjnej usługi płatniczej dla elektromobilności, której efekty będzie można ocenić w nieco dłuższym horyzoncie czasowym.

Obecnie, już jako sieć Nexity, Spółka umożliwia użytkownikom pojazdów elektrycznych ładowanie tych pojazdów bez ograniczeń w Polsce i Europie, a przede wszystkim daje dostęp do realizowania płatności w czasie rzeczywistym.

Dostarczamy kompletne, uniwersalne i elastyczne rozwiązanie do prowadzenia biznesu w elektromobilności każdemu, kto posiada stację ładowania lub zamierza ją nabyć. Już dziś realizujemy profesjonalną obsługę sieci ładowania pojazdów elektrycznych, należącą do innogy Polska – komentuje Dawid A. Kmiecik.

Zarząd Everest Investments zapowiada też tworzenie kolejnych rozwiązań IT dla e-mobility i całej nowoczesnej energetyki w oparciu o nową dyrektywę unijną RED II. Zgodnie z przyjętą strategią, Everest Investments – a niebawem NEXITY Global – chce być pierwszym wyborem dla biznesu i użytkowników pojazdów elektrycznych w technologii dostępu do energii rozproszonej.

Źródło: Everest Investments

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę