EVBox przenosi się do siedziby w Amsterdamie i zmienia politykę pracy

EVBox przenosi się do siedziby w Amsterdamie
9.7.2020

EVBox przeniesie swoją globalną siedzibę do Amsterdamu. Jednocześnie wprowadzi nową politykę pracy w domu jako rezultal zwiększonej efektywności pracowników podczas pandemii koronawirusa.

Budynek znajduje się zaledwie kilka minut od stacji Amsterdam Sloterdijk i został całkowicie odnowiony. Jest teraz wyposażony w nowe systemy ogrzewania i chłodzenia, a także nowe panele wentylacyjne i słoneczne. Wyposażenie obejmuje biurka z drugiego życia, a każda podłoga inspirowana jest motywami środowiskowymi, takimi jak woda, ziemia i słońce.

Przez ostatnie pięć piesięcy pracownicy EVBox z całego świata pracowali z domu. Ten stan rzeczy ma się nie zmienić przynajmniej do września 2020 roku. Chętni pracownicy będą mogli jednak wrócić do biura juz od połowy lipca – po uprzedniej konsultacji z menadżerem. 

Firma podczas pracy zdalnej swoich pracowników zauważyła, że są oni z reguły bardziej produktywni, dlatego wprowadzi nową politykę pracy z domu.

Ankieta wewnętrzna pokazała, że 52% pracowników firmy jest bardziej produktywnych w domu niż w biurze, a 30% pracowników doświadcza tego samego poziomu wydajności bez względu na lokalizację. Ponadto 60% pracowników stwierdziło, że ich równowaga między pracą a życiem poprawiła się w tym okresie.

Z tego względu nowa siedziba firmy nie będzie klasycznym biurem, a centrum współpracy. Oznacza to, że pracownicy będą mogli ustalić swój tydzień pracy w zależności od pełnionej roli – zaczynając od jednego lub dwóch dni tygodniowo, pracując w domu. W pozostałych dniach tygodnia pracownicy będą mogli zarezerwować miejsce w biurze, aby spełnione zostały przepisy dotyczące dystansu społecznego.

Źródło: EVBox

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

autoExpert 05 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę