ELF i Alpine Racing kontynuują współpracę w ramach FIA World Endurance Championship

ELF i Alpine Racing kontynuują współpracę TotalEnergies

ELF – marka należąca do TotalEnergies i Alpine Racing odnowiły swoje członkostwo w FIA WEC (Długodystansowe Mistrzostwa Świata) w ramach wieloletniej umowy. Bolidy Alpine A424 w barwach ELF dołączą do niezwykle konkurencyjnej klasy Hypercar w ośmiu wyścigach sezonu 2024, w tym w 24-godzinnym wyścigu Le Mans.

Już od 1968 roku kariera sportowa marki Alpine związana jest ze środkami smarnymi ELF. Udana współpraca pozwoliła na zdobycie tytułu producenta w Rajdowych Mistrzostwach Świata w 1973 roku (sześć zwycięstw w tym w Monte Carlo). Poza tym tytuł dla kierowcy i producenta w Mistrzostwach Europy Samochodów Sportowych w 1974 roku. Na koncie jest również pierwsze miejsce w prestiżowym 24-godzinnym wyścigu Le Mans w 1978 roku.

Wspólnie z ELF Alpine ma sukcesy w kategorii LMP2. Dwa tytuły mistrza Europy (2013, 2014), dwa trofea FIA WEC Endurance (2016, 2019) i trzy zwycięstwa w 24-godzinnym wyścigu Le Mans (2016, 2018, 2019).

Dwa prototypy A424, podobnie jak wszyscy konkurenci w Długodystansowych Mistrzostwach Świata i w 24-godzinnym wyścigu Le Mans będą napędzane Excellium Racing 100, w 100% zrównoważonym paliwem TotalEnergies. 

Od ponad pięćdziesięciu lat ELF i Alpine dzielą pasję do technologicznej doskonałości i rywalizacji. Jesteśmy bardzo zadowoleni z rozszerzenia zaangażowania marki ELF we współpracy z Alpine o najwyższy poziom FIA World Endurance Championship. Jest to idealna platforma do zademonstrowania wydajności, niezawodności, oszczędności paliwa i redukcji emisji spalin. Sporty motorowe zawsze były częścią historii ELF i są związane z jej wizerunkiem. Łącznie firma zdobyła osiemdziesiąt tytułów mistrza świata w sportach motorowych – mówi Thierry Pflimlin, Dyrektor Generalny Marketing & Services TotalEnergies 

Cieszymy się, że możemy uczcić ten nowy kamień milowy wraz z ELF, który wspiera nas od czasu powrotu Alpine do FIA World Endurance Championship. Z niecierpliwością czekamy na pierwszy wyścig w Katarze, gdzie Les Bleus z dumą wystartują w najwyższej kategorii. Z dumą, wspierani przez naszych lojalnych partnerów – dodaje Bruno Famin, wiceprezes Alpine Racing

Źródło: TotalEnergies

Tagi artykułu

autoExpert 06 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę