Elektryczne Mercedesy do przetestowania podczas EV Experience na Torze Modlin

Mercedesy do przetestowania podczas EV Experience Mercedes-Benz AG

EV Experience to największy elektromobilny piknik motoryzacyjny w Polsce. Na 7 profesjonalnych torach sportowych, praktycznych i off-roadowych będzie można przetestować ponad 100 samochodów elektrycznych – w tym niemal całą gamę osobowych i dostawczych Mercedesów na prąd, które udostępni lokalny dealer Auto Idea. Wydarzenie odbywa się przez dwa dni na Torze Modlin niedaleko Warszawy. Piątek 24 maja to dzień dla firm, skierowany do przedstawicieli branży mobilności i przedsiębiorców korzystających z flot samochodowych. Sobota 25 maja to dzień otwarty, organizowany z myślą o szerokiej publiczności – osób prywatnych, entuzjastów motoryzacji oraz tych, którzy interesują się transportem i nowymi technologiami. 

Edukacja pełni kluczową rolę w procesie rozwoju elektromobilności, a zdobywanie wiedzy i możliwość doświadczenia jazdy autem elektrycznym mają istotny wpływ na świadome decyzje zakupowe. Stąd pomysł na EV Experience – wydarzenie, które łączy jazdy testowe, szkolenia i warsztaty, sesje merytoryczne i wiele innych aktywności z myślą o promocji zrównoważonego transportu, a także bezpieczeństwa oraz ekonomicznej jazdy. To niespotykana okazja, by w jednym miejscu przetestować różne samochody elektryczne i porozmawiać z
ekspertami.

W tym roku EV Experience odbywa się już po raz trzeci. Ubiegłoroczna edycja przyciągnęła blisko 3000 gości, którzy odbyli prawie 2000 przejazdów. I tym razem do dyspozycji uczestników jest kilka torów testowych, w tym obiekty off-roadowe i sportowe. Przejazdy odbywają się w towarzystwie profesjonalnych instruktorów, którzy służą swoją wiedzą oraz praktycznymi radami na temat eksploatacji samochodów elektrycznych. Goście mogą również wziąć udział w modułach szkoleniowych z zakresu bezpiecznej jazdy, organizowanych na obiektachwyposażonych w płyty poślizgowe oraz kurtyny wodne.

Tradycyjnie poza możliwościami obejrzenia i przetestowania aut na gości czeka wiele atrakcji, w tym strefa symulatorów, sekcje poświęcone naprawom aut elektrycznych oraz rozwiązaniom z zakresu ładowania, a także food trucki. W strefie mikromobilności będzie można wypróbować rowery, skutery lub hulajnogi na prąd, a sekcja EV Garage przybliży budowę pojazdu elektrycznego w formie inspirujących pokazów edukacyjnych.

Mercedes-Benz będzie obecny na EV Experience z niemal całą gamą swoich samochodów elektrycznych, osobowych i dostawczych. Auto Idea, lokalny dealer marki spod znaku trójramiennej gwiazdy, udostępni do jazdy modele EQA, EQB, EQE SUV oraz EQS, a w formie statycznej zaprezentuje m.in. Mercedesa-AMG EQE 43 4Matic SUV (476 KM), który łączy wszechstronność elektrycznego SUV-a z osiągami typowymi dla maszyn AMG. W strefie eCargo będzie można odbyć jazdy testowe dostawczymi modelami z gwiazdą: eVito oraz eCitanem w  wersji ciężarowej.

Wydarzenie organizują Polskie Stowarzyszenie Nowej Mobilności oraz Fundacja EV Klub Polska. Więcej informacji można uzyskać na stronie https://evexp.pl/. Sobotnia część, otwarta dla publiczności, będzie odbywać się w godzinach 10-17. Bilet wstępu kosztuje 29 zł (dla dzieci do lat 16 wstęp jest bezpłatny). EV Experience odbywa się na Torze Modlin przy ul. gen. Wiktora Thommée 1B w Nowym Dworze Mazowieckim.

Źródło: Mercedes-Benz AG

Tagi artykułu

autoExpert 06 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę