Delphi wyodrębni ze swoich struktur spółkę Powertrain

Delphi
4.5.2017

Firma Delphi Automotive PLC ogłosiła plany bezpodatkowego oddzielenia segmentu jednostek napędowych (Powertrain), tworząc dwie zaawansowane firmy o skoncentrowanych portfelach ofert zaawansowanych technologii, o strategicznych pozycjach umożliwiających rozwiązanie największych wyzwań stojących przed branżą i zwiększenie wartości dla udziałowców.

Zaraz po przeprowadzeniu tej transakcji, która powinna zostać sfinalizowana do marca 2018 roku, udziałowcy Delphi wejdą w posiadanie akcji obydwu spółek.

Powiązane firmy

Dział Powertrain firmy Delphi to globalny lider technologii skoncentrowanych na optymalizacji układów napędowych pojazdów, poprzez zwiększenie jego wydajności w aspekcie zarówno ekologicznym, jak i osiągów. Spółka jest globalnym dostawcą dla producentów oryginalnego sprzętu oraz klientów na rynkach wtórnych, mając 20 000 pracowników w skali globalnej, 5 000 inżynierów i wpływy w wysokości ok. 4,5 mld. w 2016 r.

Portfel zaawansowanych technologii układów napędowych Powertrain odnosi korzyści z bardziej surowego środowiska regulacyjnego i oczekiwań klientów w zakresie zwiększonej ekonomii zużycia paliwa i zmniejszenia emisji CO2. Dzięki globalnym mocom inżynieryjnym, elastycznej produkcji zgodnej z zasadami Lean, spółka wykazuje koncentrację i ma dobrą pozycję do osiągania wzrostu przekraczającego średnią rynku, zrównoważonego i zyskownego.

- Jako osobna firma Powertrain będzie mieć znakomitą pozycję do realizacji skoncentrowanej, globalnej strategii rozwoju, przy jednoczesnym dalszym ulepszeniu portfela zaawansowanych technologii napędów, elektroniki zasilania i zaopatrzenia rynków wtórnych. Tim i Liam to utalentowani, szanowani liderzy, mający za sobą całe dekady doświadczenia w dziale jednostek napędowych i wieloletnie relacje z naszymi klientami. Dowiedli oni wielokrotnie swoich umiejętności zarządzania operacyjnego, co stanowi o ich idealnych kwalifikacjach do prowadzenia Powertrain w przyszłość i stworzenia długoterminowej wartości dla wszystkich interesariuszy - powiedział Kevin Clark, prezes i dyrektor naczelny firmy Delphi.

Po zakończeniu procesu oddzielenia spółki, udziałowcy Delphi otrzymają akcje Powertrain w drodze specjalnej proporcjonalnej dystrybucji. Szczegóły dystrybucji będą podane na wstępnym oświadczeniu rejestracyjnym, które powinno zostać złożone do Komisji Papierów Wartościowych i Giełd w czerwcu 2017 r. Cały proces powinien zakończyć się do marca 2018 r., pod warunkiem spełnienia typowych warunków rynkowych, regulacyjnych i innych.

Źródło: Delphi

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę