Cromax uważnie śledzi trendy kolorystyczne

Cromax uważnie śledzi trendy kolorystyczne Axalta Coating System
29.6.2021

Jeśli przyjrzeć się samochodom opuszczającym fabryki, najpopularniejsze kolory na świecie to biały, szary i czarny. I choć większość kupujących wybiera kolory raczej standardowe, popularność nietypowych odcieni powoli, ale nieustannie rośnie. Dzięki nim ulice stają się nieco mniej ponure, ale dla lakierników przeprowadzających naprawy mogą stanowić wyzwanie.

Z pomocą przychodzi bogate doświadczenie Cromax®, globalnej marki renowacyjnej firmy Axalta, której pigmenty, receptury i lakiery bazowe Cromax® Pro Basecoat pozwalają odtworzyć nawet najbardziej nietypowe kolory.

Niestandardowo

Reklama

Nietypowe kolory – jasnożółty, jaskrawy pomarańczowy, neonowy zielony, błyszczący purpurowy – stają się na rynku samochodów coraz bardziej popularne. – Większość nabywców wybiera kolory metalizowane lub nie – ze standardowej palety producenta. Niektórzy jednak chcą się wyróżnić w tłumie samochodem o nietypowym kolorze. W takim przypadku kolor nadwozia jest równie ważny co model auta – wyjaśnia Thomas Cool, Cromax Training and Technical Service Leader na Europę, Bliski Wschód i Afrykę.

Zaawansowana technologia

Renowacja lakieru w taki sposób, aby nie pozostawić śladu po naprawie, to spore wyzwanie, które w przypadku nietypowych kolorów staje się jeszcze bardziej skomplikowane. Cromax oferuje warsztatom przewagę nad konkurencją w postaci lakieru bazowego Cromax Pro Basecoat. Stanowi on część zaawansowanego technologicznie systemu, na który składają się pigmenty, żywice oraz dodatki. Umożliwia on precyzyjne dobieranie kolorów – nawet tych najtrudniejszych.

– Nieustannie uzupełniamy paletę Cromax Pro Basecoat o nowe pigmenty, również te specjalne. Dodajemy też nowe pigmenty do barwienia lakierów bezbarwnych. Dzięki bliskiej współpracy firmy z producentami jesteśmy w stanie przewidywać trendy kolorystyczne i opracowywać nowe pigmenty oraz receptury. Lakiernicy mają do nich dostęp za sprawą zaawansowanego oprogramowania kolorystycznego – ChromaConnect – dodaje Thomas Cool.

Powiązane firmy

Reklama

ChromaConnect zapewnia warsztatom maksymalną swobodę i elastyczność pracy dzięki bezprzewodowej obsłudze wszystkich cyfrowych procesów – od dobierania koloru po mieszanie. Umieszczenie systemu w chmurze oznacza, że lakiernicy mogą kontrolować każdy etap zarządzania kolorem za pośrednictwem urządzeń podłączonych do sieci Wi-Fi – także bezprzewodowych wag i drukarek – jak również najbardziej zaawansowanego spektrofotometru Cromax – ChromaVision® Pro Mini – oraz platformy ChromaWeb, czyli kompleksowej bazy danych kolorów w chmurze.

Co więcej, na firmowym kanale YouTube dostępne są nagrania z serii Let’s get to work, na których nasi eksperci pokazują prawidłowe metody stosowania produktów Cromax podczas typowych renowacji oraz prezentują rozwiązania dla codziennych wyzwań, z jakimi spotykają się lakiernicy w pracy.

Więcej informacji na temat marki Cromax i systemu Cromax Pro Basecoat można znaleźć na stronie www.cromax.pl/cromaxpro. Nagrania z serii Let’s get to work są dostępne na stronie www.Youtube.com/cromaxofficial.

Źródło: Axalta Coating Systems Poland

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę