Continental wsparł lokalną jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej

Continental wsparł jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej
8.5.2020

Spółka Continental Opony Polska bezpłatnie przekazała jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w miejscowości Wierzbica-Kolonia komplet nowych opon Continental RMS 10 R22.5 do wozu gaśniczego.

W imieniu Zarządu oraz wszystkich członków OSP Wierzbica-Kolonia pragnę podziękować firmie Continental Opony Polska za tak ważny dla naszej Jednostki prezent i fachowe doradztwo. Uwzględniając wymagania techniczne pojazdu oraz specyfikę warunków pracy strażaków, specjaliści COP dobrali i przekazali bezpłatnie odpowiednie ogumienie do naszego wozu gaśniczego – mówi Michał Pietrasik, wiceprezes OSP Wierzbica-Kolonia.

Opony Continental RMS 10 R22.5 mają zapewniać wysoką wytrzymałość i przyczepność nawet w trudnych warunkach terenowych, w których najczęściej jest wykorzystywany wóz strażacki.

Kilka dni temu nasza Jednostka została wezwana do pożaru pustostanu w naszej miejscowości. Nowe ogumienie przeszło test i sprawuje się bardzo dobrze, a wóz prowadzi się pewnie i ma zagwarantowaną dobrą przyczepność. Opony Continental znacznie poprawiają osiągi naszego wozu w trudnych warunkach terenowych, gdzie najczęściej przychodzi nam pracować. Co najważniejsze, został znacznie podniesiony poziom bezpieczeństwa, ponieważ stare i zużyte opony w każdej chwili mogły doprowadzić do nieoczekiwanej awarii – dodaje Michał Pietrasik.

Cieszymy się, że mieliśmy okazję do wsparcia Ochotniczej Straży Pożarnej, choćby w ten skromny sposób. Z dumą i przyjemnością pomagamy tym, którzy pomagają innym, nieraz ratując ludzkie życie oraz dobytek. Wymiana opon jest najprostszym sposobem na poprawę bezpieczeństwa w pojeździe. To jedyny element, który styka się z nawierzchnią. A dla nas bezpieczeństwo na drodze jest ważnym elementem w naszej działalności – do niego dążymy w naszej strategii Wizji Zero, czyli transportu drogowego bez wypadków – mówi Stanisław Rosół, Dyrektor Handlowy Działu Opon Użytkowych w Continental Opony Polska.

Źródło: Continental

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę