Citroën inwestuje w pojazdy rekreacyjne. Oto Type Holidays

Citroën inwestuje w pojazdy rekreacyjne. Oto Type Holidays Citroën

Citroën zdecydował się zaprezentować swój van Type Holidays na targach caravaningu Caravans Salon, największym światowym salonie pojazdów rekreacyjnych, który odbywa się w Düsseldorfie w dniach od 25 sierpnia do 3 września 2023 r. Model jest łącznikiem między kultowym modelem Citroën Type H a nowoczesnym samochodem jakim jest SpaceTourer, z wnętrzem wyposażonym w zabudowę, który wkrótce będzie dostępny w sieci Citroëna.

Model Type Holidays zapowiada silniejsze zaangażowanie się marki w tę część rynku poprzez kompleksową ofertę, która już wkrótce trafi do sieci sprzedaży Citroëna.

To działanie jest odpowiedzią na nasilające się obecnie trendy. Coraz liczniejsi są fani wolności i natury ceniący sobie niezależność lub dbający o swój budżet, którzy decydują się na posiadanie zabudowanego kampervana. Swoboda podróżowania jest w tym przypadku praktycznie nieograniczona, w szczególności dzięki wysokości nie przekraczającej 2 m, która umożliwia wjazd na wszelkie parkingi (w miastach i przy plażach), jak również korzystanie z niego na co dzień przez okrągły rok.

citroen_Type_Holidays Citroën

Na chwilę obecną w Europie sprzedawanych jest 90 000 nowych kampervanów rocznie, co stanowi połowę całkowitej sprzedaży samochodów rekreacyjnych. „Van life” cieszący się dużą popularnością wśród młodego pokolenia oferuje nieograniczoną swobodę podróżowania i dobry poziom komfortu za konkurencyjną cenę.

Citroën powierzył wykonanie zabudowy przekształcającej samochód w vana najlepszym specjalistom – Firmie Bravia Mobil. Ta słoweńska firma wyposażyła Citroëna Type Holidays we wszystko, co niezbędne do idealnego podróżowania:

  • Podnoszony dach, który pozwala stanąć swobodnie w dziennej strefie wnętrza Citroëna Type Holidays, oraz obszerna kuszetka zapewniająca dwóm osobom miejsce do spania.
  • Rozkładana kanapa tworząca drugi rząd siedzeń, przekształcalna w wygodne dwumiejscowe łóżko, która daje się także wyjmować, aby w razie potrzeby zwolnić dodatkową przestrzeń na bagaże.
  • Dwa przednie fotele, obracające się w stronę strefy dziennej,
  • Kompletny aneks kuchenny (strefa gotowania, zlew, lodówka),
  • Składany stół do spożywania posiłków lub do pracy oraz kilka szafek do przechowywania rzeczy,
  • System ogrzewania Webasto zapewniający utrzymywanie optymalnej temperatury we wnętrzu.
Citroen_type_holidays_wnetrze Citroën

Źródło: Citroën

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę