Centrum Techniczne BorgWarner Kraków przenosi się do nowej siedziby

BorgWarner Kraków przenosi Centrum Techniczne BorgWarner

BorgWarner podjął decyzję o przeniesieniu swoich dotychczasowych działań prowadzonych w Krakowie do nowej siedziby o powierzchni 2500 m2 zlokalizowanej w krakowskim kompleksie Ocean Office Park. Relokacja do nowego obiektu ma nastąpić z dniem 24 października bieżącego roku.

  • Do roku 2026 firma planuje zatrudnienie 250 osób, 
  • Przeniesienie zaplanowano na październik 2023 roku. 

Przenosiny do nowego, większego budynku wpisują się w naszą inicjatywę pod hasłem Charging Forward, w ramach której mamy zamiar zwiększyć przychody z produktów do pojazdów elektrycznych do 45% naszych całkowitych przychodów w 2030 roku – powiedział Guenther Raab, wiceprezes ds. projektowania w BorgWarner PowerDrive Systems. – Centra techniczne, które nasza firma otwiera na całym świecie, odgrywają kluczową rolę w osiągnięciu tego ambitnego celu i przyspieszeniu realizacji strategii elektryfikacji BorgWarner.

Powiązane firmy

Delphi Technologies

– Przestrzeń biurowa, którą wspólnie tworzymy, ma umożliwić powstanie wyjątkowego środowiska sprzyjającego kreatywności, współpracy między członkami zespołu i wygodzie pracy. Wykwalifikowani pracownicy, międzynarodowe wsparcie techniczne oraz odpowiednio przygotowane laboratoria umożliwią wykonywanie wymagających zadań w ramach projektów BorgWarner. W nowym miejscu przewidujemy również przestrzeń dla studentów i absolwentów, którzy uważają, że kariera w branży pojazdów elektrycznych to świetny pomysł – dodaje Paweł Czernecki, lider centrum technicznego.

W krakowskim centrum w 2023 roku znajdzie pracę ok. 100 osób, a do 2026 r. firma planuje zwiększenie ich liczby do 250. Zespół będzie pracować nad falownikami trakcyjnymi, ładowarkami pokładowymi, przetwornicami prądu stałego (DC/DC) oraz systemami do zarządzania akumulatorami (BMS).

Źródło: BorgWarner

Tagi artykułu

autoExpert 7–8 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę