Carla Wentzel prezesem zarządu Volkswagen Group Polska

Zmiana prezesa zarządu Volkswagen Group Polska Volkswagen

Pierwszego stycznia 2024 toku Carla Wentzel objęła stanowisko prezesa zarządu Volkswagen Group Polska, spółki będącej największym dystrybutorem nowych samochodów w Polsce. Carla jest pierwszą w historii kobietą w strukturach zarządu Volkswagen Group Polska. Na stanowisku prezesa zarządu zastąpiła Pavla Šolca, który po zakończonym kontrakcie wrócił do centrali marki Škoda, gdzie będzie wdrażał i koordynował realizację strategicznych projektów w obszarze sprzedaży.

  •  1 stycznia 2024 roku Carla Wentzel objęła stanowisko prezesa zarządu Volkswagen Group Polska
  • Pavel Šolc po zakończeniu 3-letniego kontraktu wrócił do centrali marki Škoda, gdzie będzie odpowiadał za obszar Sales Transformation & Revenue Management

Carla Wentzel pochodzi z Republiki Południowej Afryki, z Grupą Volkswagen związana jest od ponad 35 lat. W swojej karierze obejmowała wiele managerskich funkcji, na swoim rodzimym rynku m.in. w obszarach sprzedaży, marketingu, aftersales, rozwoju sieci dealerskiej oraz customer experience. Pełniąc funkcję Dyrektora Marki Volkswagen została wyróżniona tytułem najbardziej wpływowej kobiety w biznesie i w rządzie w Republice Południowej Afryki. Przez ostatnie pięć lat pracowała w Irlandii, gdzie pełniła funkcję prezesa zarządu Volkswagen Group Ireland. Od 1 stycznia 2024 roku Carla Wentzel kieruje spółką Volkswagen Group Polska, która jest największym dystrybutorem nowych samochodów w Polsce, z udziałem w rynku wynoszącym ponad 27 procent. Spółka reprezentuje 7 marek: Volkswagen, Volkswagen Samochody Dostawcze, Škoda, Seat, Cupra, Audi i Porsche. Carla Wentzel jest pierwszą kobietą w strukturach zarządu spółki.

Pavel Šolc, po trzech latach zarządzania spółką Volkswagen Group Polska, wrócił do centrali marki Skoda, gdzie objął wiodącą pozycję w zakresie transformacji sprzedaży i zarządzania przychodami. Będzie wdrażał i koordynował realizację strategicznych projektów w obszarze sprzedaży. Jest odpowiedzialny m.in. za wdrożenie modelu agencyjnego jako przyszłego formatu sprzedaży, a także za koordynację i bieżącą optymalizację przychodów ze sprzedaży. Pavel Šolc z Grupą Volkswagen jest związany od 1998 roku. Pracę rozpoczął w Czechach w strukturach marki Škoda. W latach 2007-2010 pracował w Wielkiej Brytanii na stanowisku Head of Planning Škoda United Kingdom. W 2010 roku wrócił do Czech i w centrali Škody i objął stanowisko Regional Manager, odpowiadając za kilka krajów Europy Zachodniej, w tym największe rynki, takie jak Niemcy czy Francja. Od 2016 roku do końca października 2020 roku pracował jako Dyrektor Sprzedaży na Europę Środkowo-Wschodnią. 

Źródło: Volkswagen

Tagi artykułu

autoExpert 06 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę