Brembo prezentuje specjalne zaciski hamulcowe do lekkich samochodów dostawczych

Zaciski hamulcowe Brembo do lekkich samochodów dostawczych Brembo
22.4.2022

Brembo, wiodąca firma w dziedzinie rozwoju i produkcji układów hamulcowych do samochodów o wysokich osiągach, rozszerza ofertę dla rynku wtórnego o nową serię pływających zacisków i wsporników do lekkich pojazdów użytkowych. To kolejny ważny krok dla firmy, która systematycznie powiększa swoje portfolio produktów, aby stać się dostawcą najlepszych rozwiązań.

Najnowsze zaciski i wsporniki zostały stworzone w oparciu o doświadczenie Brembo w dziedzinie oryginalnego wyposażenia. Ich jakość i technologiczne zaawansowanie są porównywalne z produktami na pierwszy montaż, a przy ich tworzeniu zastosowano podobne badania i modelowanie. Nowe rozwiązania zostały wyprodukowane i przetestowane przy użyciu profesjonalnych urządzeń, które pozwalają inżynierom ocenić wydajność i zachowanie układu hamulcowego w różnych warunków. Przy tym firma mogła oprzeć się na technicznym know-how z zakresu charakterystyki konstrukcji i funkcjonowania układów hamulcowych w najpopularniejszych i w najnowszych lekkich samochodach dostawczych dostępnych na rynku. 

W przypadku pojazdów użytkowych szczególnie istotne są bezpieczeństwo, niezawodność i funkcjonalność, ponieważ muszą one służyć klientom przez wiele lat i w każdych warunkach. Dlatego wszystkie elementy zacisku zostały zaprojektowane w taki sposób, aby zapewnić wysoką wydajność i długotrwałą wytrzymałość na drodze. Seria gwarantuje jakość, bezawaryjność i odporność na korozję spowodowaną warunkami atmosferycznymi, dzięki uszczelkom chroniącym przed zanieczyszczeniami.

Nowa oferta zacisków hamulcowych obejmuje 86 numerów referencyjnych dla najpopularniejszych lekkich samochodów dostawczych. Seria zacisków hamulcowych i wsporników firmy Brembo w nowych opakowaniach będzie dostępna na rynku wtórnym w regionie EMEA od maja 2022 roku.

Źródło: Brembo

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

autoExpert 06 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę