Brembo potwierdza status lidera w najważniejszych zawodach motoryzacyjnych

Brembo potwierdza status lidera w najważniejszych zawodach m Brembo
14.12.2021

W 2021 roku firma zwiększyła liczbę tytułów mistrzowskich o 62, co jest największym sukcesem w ponad 45-letniej historii udziałów w najwyższych wydarzeniach sportowych

Firma z Bergamo ustanowiła nowy rekord: przez 47 lat zaangażowania w zawody wyścigowe na całym świecie zdobyła ponad 500 tytułów mistrzowskich. Liczba zwycięstw obejmuje również marki będące częścią Grupy, takie jak Marchesini i AP Racing, a także dwie niedawno nabyte – SBS Friction i Juan.

Wszystkie 22 wyścigi Grand Prix Formuły 1 w tym sezonie wygrały bolidy wyposażone w komponenty Brembo. Dominacja Brembo trwa również w MotoGP, obejmuje ona kolejne zwycięstwa w klasach Moto2, Moto3 i World Superbike (również marki Marchesini).

To był również udany rok w zawodach pojazdów elektrycznych, ponieważ firma jest dostawcą części do wszystkich 24 samochodów drugiej generacji Gen2 biorących udział w mistrzostwach FIA Formula E, a także do wszystkich 18 motocykli Ego Corsa Energica Motor Company startujących w FIM MotoE World Cup.

Źródło: Brembo

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę