BMW i5 M60 xDrive po raz pierwszy w Polsce na BMW M Festival

BMW i5 M60 xDrive po raz pierwszy w Polsce na BMW M Festival BMW Group

Na 3 miesiące przed premierą rynkową będzie można zobaczyć BMW i5 M60 xDrive na torze Silesia Ring. 15 lipca odbędzie się bowiem specjalne wydarzenie dla społeczności fanów i właścicieli pojazdów tego znanego niemieckiego koncernu, czyli BMW M Festival. Jednym z głównych punktów wydarzenia będzie właśnie pokaz nowego BMW i5 M60 xDrive.

Podczas BMW M Festival entuzjaści aut spod litery M będą mogli po raz pierwszy w Polsce obejrzeć BMW i5 M60 xDrive, którego oficjalna premiera rynkowa zaplanowana jest na październik 2023 roku. To nowa odsłona najpopularniejszej biznesowej limuzyny na świecie. Jak pisze producent, jest bardziej dynamiczna, z licznymi innowacjami cyfrowymi, a do tego po raz pierwszy w pełni elektryczna. Klarowna i minimalistyczna stylistyka podkreśla sportową elegancję i prezencję nowego modelu, który oferuje typowe dla modeli M osiągi, a przy tym jednocześnie przejmuje inicjatywę na drodze do zrównoważonej mobilności.

Zmodernizowany napęd BMW eDrive piątej generacji oraz silnik o mocy 601 KM pozwalają BMW i5 M60 xDrive przyspieszyć od 0 do 100 km/h w 3,8 s. W nowym modelu znajdzie się również coś dla prawdziwych pasjonatów gier. System operacyjny BMW 8.5 umożliwia korzystanie z innowacyjnej platformy AirConsol, która zamienia samochód w centrum rozrywki gamingowej, a prywatnego smartfona w funkcjonalnego kontrolera.

Wiele atrakcji na BMW M Festival 

Podczas tegorocznego BMW M Festival na Silesia Ring pasjonaci sportowych aut będą mogli podziwiać nie tylko najnowsze modele BMW z rodziny M, w tym nowe BMW XM Label Red czy i7 M70, ale także unikatowe samochody z prywatnych kolekcji. Będzie to dzień pełen atrakcji. W programie znalazły się także m.in. przelot widokowy Helikopterem Bölkow Bo105 czy jazda Taxi Drive bolidem F1 BMW Sauber. To również doskonała okazja, by przetestować na torze najnowsze modele BMW M2, XM oraz M3 Touring, a także sprawdzić swoje siły w symulatorach wyścigowych lub poćwiczyć w bezpiecznych warunkach umiejętność driftowania.

Źródło: BMW

Tagi artykułu

autoExpert 05 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę