Auto Partner na 118. miejscu w rankingu Największych Polskich Eksporterów

auto partner
13.12.2019

W opublikowanym przez „Forbes” rankingu firm Najwięksi Polscy Eksporterzy spółka Auto Partner uplasowała się na 118. pozycji. 

Auto Partner osiągnął to miejsce za łączny przychód z eksportu w 2018 roku w wysokości 387 mln zł i udział eksportu w sprzedaży na poziomie 34%.

Reklama

Zestawienie polskich firm przodujących w eksporcie w 2018 roku zostało przygotowane przez miesięcznik „Forbes” na podstawie ankiet przeprowadzanych z firmami, raportów giełdowych oraz informacji z mediów. W rankingu znalazły się nie tylko firmy z polskim kapitałem, ale również firmy zagraniczne, prowadzące w Polsce swoją działalność, a udział tych firm w całościowym krajowym eksporcie wynosi aż 65%. Warto zaznaczyć, że gdyby spośród wszystkich firm w rankingu wziąć pod uwagę jedynie te firmy, które kontrolowane są przez polski prywatny kapitał, Auto Partner znalazłby się na 43. pozycji.

Reklama

Źródło: Auto Partner

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę