Alexander Baraka obejmie stanowisko Dyrektora Generalnego BMW Group Polska

Zmiana na stanowisku Dyrektora Generalnego BMW Group Polska BMW Group

Od 1 maja 2024 roku obowiązki Dyrektora Generalnego BMW Group Polska przejmie Alexander Baraka. Wcześniej pełnił funkcję Prezesa i Dyrektora Generalnego BMW Group Thailand, którą sprawował od września 2019 r. Alexander Baraka zastąpi Christiana Haririana, który po trzech i pół roku pracy na tym stanowisku obejmie nowe stanowisko Dyrektora Generalnego BMW Group Middle East.

Alexander Baraka jest związany z BMW Group od 2005 roku. W tym czasie pracował w wielu regionach na całym świecie, w tym w Hiszpanii, Niemczech i Republice Południowej Afryki. W 2017 roku został powołany na stanowisko Dyrektora Generalnego ds. zarządzania marką BMW i usług marketingowych w BMW Group South Africa & Sub-Saharan Africa, po tym jak przez dwa lata pełnił funkcję nadzorczą jako Dyrektor Generalny BMW Motorrad na tym samym rynku. Od 2019 roku sprawował funkcję Prezesa BMW Group Thailand. Podczas swojej kadencji zapewnił firmie czołowe miejsce w segmencie motoryzacyjnym premium przez cztery kolejne lata. W swojej nowej roli Alexander Baraka będzie odpowiedzialny za zarządzanie wszystkimi dywizjami biznesowymi BMW Group Polska, w tym marki BMW, MINI oraz BMW Motorrad.

Christian Haririan dołączył do BMW Group Polska jako Dyrektor Generalny we wrześniu 2020 roku. Wniósł znaczący wkład w rozwój i sukces BMW Group w Polsce, znacząco rozbudowując sieć dealerską, wzmacniając pozycję marki BMW w segmencie samochodów premium, a ostatnio osiągając 49% wzrost liczby rejestracji pojazdów BMW M High Performance r/r oraz 48% wzrost w segmencie pojazdów elektrycznych r/r.

Źródło: BMW Group

Tagi artykułu

Zobacz również

autoExpert 7–8 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę