5 merytorycznych powodów, dla których warto wybrać Monroe

5 merytorycznych powodów, dla których warto wybrać Monroe DRiV
9.9.2022

Prawie każdy mechanik słyszał o marce Monroe. Zdecydowana większość postrzega ją pozytywnie. Tak naprawdę Monroe to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek motoryzacyjnych na świecie. A gdyby spróbować powiedzieć, co sprawiło, że części zamienne Monroe są tak popularne?

Wbrew pozorom to bardzo ważne pytanie. Zawsze może się przecież zdarzyć, że klient poprosi o uzasadnienie – dlaczego tak naprawdę zakładamy właśnie Monroe a nie coś innego? W zasadzie wystarczyłoby odpowiedzieć, że to dobry, sprawdzony produkt z uczciwą gwarancją, w korzystnej cenie. Ale prawdziwych zalet jest znacznie więcej…

    1. Monroe – ponad 100 lat historii

Historia Monroe rozpoczyna się w 1916 r. Właśnie wtedy młody mechanik i przedsiębiorca August F. Meyer zakłada Brisk Blast Manufacturing Company w Monroe, w stanie Michigan. Początkowo zajmuje się produkcją pomp do opon. Dwa lata później działa już pod marką Monroe, a w 1926 r. rozpoczyna produkcję innowacyjnej części samochodowej, której głównym zadaniem jest tłumienie drgań pojazdu. To Monroe Shock Eliminator, wykorzystujący pewne rozwiązania przejęte z pomp do opon. W 1932 r. powstaje pierwszy amortyzator Monroe, a rok później Monroe jest już ważnym dostawcą amortyzatorów na pierwszy montaż dla producentów samochodów.

A zatem mamy już pierwszy istotny fakt, który uzasadnia popularność Monroe na świecie. To marka z olbrzymimi tradycjami, która ma swój wkład w wynalezienie amortyzatorów i w zasadzie od początku była zorientowana na ich produkcję.

    2. Monroe – przejrzysta i długa gwarancja

Monroe jest nie tylko jednym z pionierów na rynku amortyzatorów, ale także jednym z producentów, którzy oferują najlepsze warunki gwarancyjne. Monroe promuje kulturę techniczną i zachęca do regularnej kontroli amortyzatorów, określa ich szacunkową żywotność, nie boi się mówić o naturalnych objawach eksploatacyjnego zużycia, ale także pisemnie gwarantuje niezawodne działanie nawet przez 5 lat! W naszym regionie mówimy o gwarancji obowiązującej w Europie. Owszem, są niektóre produkty Monroe z krótszym okresem gwarancyjnym, ale jeśli ktoś chce kupić dobre amortyzatory Monroe, to jak najbardziej – w ofercie Monroe są amortyzatory z gwarancją 5-letnią!

Drugi istotny fakt – Monroe bardzo precyzyjnie określa jakość swoich produktów, zna ich faktyczną wartość i nie boi się udzielać na nie długiej, 5-letniej gwarancji. Taka polityka, także na polskim rynku w przypadku Monroe jest prowadzona od wielu lat.

koło i amortyzator

    3. Monroe – szeroka oferta, także OE

Monroe zaopatruje producentów samochodowych na pierwszy montaż. Należy także do czołowych producentów aftermarketu. Nawet bez patrzenia w katalog, można zaryzykować stwierdzenie, że w ofercie Monroe znajdziemy produkty do większości samochodów jeżdżących po naszym rynku.

Trzecia niepodważalna zaleta: Monroe jest producentem pierwszomontażowym a sieć dystrybucji i skala oferty zapewniają pełne pokrycie rynku. Z dużą dozą prawdopodobieństwa można już na wstępie proponować klientom najwyższej jakości amortyzatory Monroe – zapewne będą w magazynie najbliższej hurtowni. Monroe to pewny producent i dostawca.

>>Zobacz więcej nt. oferty marki Monroe<<

    4. Monroe – marka innowacyjna

Monroe nie tylko produkuje solidne amortyzatory, ale także nieustannie prowadzi badania nad nowymi technologiami tłumienia drgań. Właśnie dzięki temu systematycznie pojawiają się nowe modele, które zastępują stare lub uzupełniają ofertę, spełniając bardziej wyrafinowane wymagania. Komfortowe? Sportowe? Heavy Duty? A może dokładnie takie jak na pierwszym montażu w fabryce samochodów? Monroe proponuje coś specjalnego dla każdego kierowcy i wychodzi naprzeciw indywidualnym wymaganiom. Obecnie amortyzatory potrafią dopasowywać się do stylu jazdy kierowcy i sytuacji na drodze. Współpracują z zaawansowanymi układami elektronicznymi by reagować nawet 100 razy na sekundę, mogą być wyposażone w zaawansowane rozwiązania mechaniczne, które choć niewidoczne z zewnątrz doskonale sprawdzają się w różnych warunkach drogowych, czyniąc jazdę bezpieczniejszą.

Oto 6 podstawowych typów amortyzatorów Monroe dostępnych na rynku:

Monroe RideSense – amortyzatory regulowane elektronicznie z menu komputera pokładowego. Monroe Intelligent Suspension, dzięki odpowiedniej mocy obliczeniowej sterownika oraz możliwościom wykonawczym potrafią aż 100 razy na sekundę analizować sytuację na drodze i dopasowywać do niej swoje ustawienia.

Monroe OESpectrum – dzięki specjalnie zaprojektowanym zaworom M-RTECH®2 Rebound Valving Technology™ adaptują się automatycznie do stanu nawierzchni i sposobu jazdy bez wykorzystania elektroniki.

Monroe Original – ta linia wykorzystuje te same rozwiązania co amortyzatory OE i często jest nawet produkowana w tych samych zakładach – co amortyzatory z wyposażenia fabrycznego (OE). Oznacza to, że wybierając amortyzatory Monroe Original wybieramy technologię fabryczną i jakość na poziomie wyposażenia fabrycznego.
 
Monroe Adventure – linia przeznaczona do samochodów terenowych i 4x4. W zależności od wersji i przeznaczenia mogą być wykonane w wersjach gazowych dwururowych lub wysokociśnieniowych jednorurowych. Monroe Adventure to także wzmocniona konstrukcja, co w tym przypadku oznacza większą odporność na trudne warunki pracy i wydłużoną żywotność w stosunku do amortyzatorów zwykłych.

Monroe Van-Magnum – specjalna linia o podwyższonej wytrzymałości przeznaczona dla profesjonalnego zastosowania, czyli lekkich pojazdów dostawczych i furgonetek.

Monroe Roadmatic – wysokiej jakości amortyzatory i kolumny dla popularnych samochodów segmentu budżetowego, które zbliżają się do swojej motoryzacyjnej emerytury.

Podsumowując ten punkt – Monroe może zawsze zaoferować dokładnie to co było montowane w samochodzie na pierwszym montażu albo zaproponować coś lepszego, bądź równie dobrego, ale tańszego. Wybierając Monroe, można mieć pewność, że obok sprawdzonych rozwiązań w katalogach znajdziemy zawsze także wszelkie nowinki technologiczne.

 

koło

    5. Nie tylko amortyzatory

Monroe słynie z produkcji solidnych amortyzatorów. Ale oferta Monroe jest sukcesywnie poszerzana. Obecnie znajdują się w niej także zestawy montażowe i ochronne, sprężyny gazowe (np. do klapy bagażnika), sprężyny zwojowe zawieszenia, a także wybrane części zawieszenia oraz układu kierowniczego (wahacze, sworznie, końcówki drążków itp.).

To także ważna zaleta. Oferta Monroe pozwala na kompleksowe przeprowadzenie napraw. Przy okazji wymiany amortyzatora Monroe można skorzystać z zestawu montażowego tej samej marki, ewentualnie wymienić także sprężyny i elementy zawieszenia. A wszystko w obrębie Monroe, czyli na tym samym, wysokim poziomie jakości.

Monroe jest niewątpliwie znaną marką, ale stoi za nią nie tylko sama popularność, ale długa lista prawdziwych, namacalnych zalet. Nie bez powodu kojarzy się z wysoką jakością, niezawodnością innowacyjnością i wzorową polityką gwarancyjną. To właśnie fundamenty obecnej pozycji Monroe na rynku, które mają znacznie więcej wspólnego z ciężką pracą i wytrwałością w dążeniach do celu niż tylko z marketingiem. 

>>Zobacz więcej nt. oferty marki Monroe<<

Artykuł sponsorowany Monroe (marka firmy DRiV)

DRiV Incorporated

DRiV Incorporated

Ferodo od ponad wieku współpracuje razem z producentami samochodów. Klocki hamulcowe o zerowej zawartości miedzi, zbudowane do montowania ich w określonym kierunku, dzięki czemu spada poziom wibracji i hałasu w czasie eksploatacji klocków to tylko jedna z wielu innowacji. Dla Ferodo ważna jest przyszłość, dlatego projektuje części dla samochodów elektrycznych.

Moog – specjalista w produkcji elementów układu kierowniczego i zawieszenia. Przeguby kulowe, drążki osiowe i końcówki drążków kierowniczych słyną z podwyższonej trwałości, a także wytrzymałości. Dzięki temu zapewniają precyzyjne wyczucie układu kierowniczego przez cały okres użytkowania elementów.

Monroe – ciesząca się wysokim zaufaniem firma z przemysłu motoryzacyjnego. Od ponad stu lat dostarcza mechanikom i właścicielom pojazdów światowej klasy amortyzatory, kolumny zawieszenia oraz elementy układu kierowniczego. Produkty specjalnie opracowane dla samochodów osobowych, lekkich ciężarówek, SUV-ów, autobusów, furgonetek i pojazdów użytkowych.

Oferta:

Ferodo jest uznanym producentem tarcz i klocków hamulcowych. Te doceniają je kierowcy wyścigowi, zespoły kartingowe, kierowcy ciężarówek i użytkownicy samochodów osobowych. Od profesjonalnych klocków hamulcowych do wyścigówki po bębny hamulcowe. Tutaj znajdziesz wszystko, co potrzebne do układu hamulcowego.

Moog – oferuje zestawy naprawcze elementów zawieszenia do samochodów osobowych. Dodatkowo specjalizuje się w dostarczaniu wysokiej klasy łożysk kół, układów zawieszenia i układów kierowniczych. Kluczowe dla firmy Moog są również pojazdy ciężarowe. W tej kategorii produktów znajdują się precyzyjne zaprojektowane oraz wytrzymałe drążki reakcyjne i drążki kierownicze do pojazdów ciężkich.

Monroe słynie przede wszystkim z amortyzatorów do większości samochodów osobowych, sprężyn zwojowych i elementów układu zawieszenia. Pojazdy ciężarowe mają wiele referencji. Od amortyzatorów kabiny i siedzeń w pojazdach ciężarowych oraz autobusach, po amortyzatory osi dla autobusów i ciężarówek.

Profil Firmy

DRiV Incorporated