ZF na targach Automechanika Frankfurt 2022

ZF na targach Automechanika Frankfurt 2022 ZF Aftermarket
31.8.2022

Firma ZF wspiera elektryfikację rynku części zamiennych poprzez prezentację zrównoważonych produktów i innowacyjnych usług. M.in. pełną ofertę z tego obszaru będzie można zobaczyć na zbliżających się targach Automechanika Frankfurt 2022.

    • ZF Aftermarket prezentuje pierwsze na rynku części i rozwiązania serwisowe dla mobilności nowej generacji;
    • Międzynarodowa premiera płynów do elektrycznych i hybrydowych układów napędowych podkreśla kompleksowe podejście ZF Aftermarket do elektromobilności;
    • ZF jest pionierem zrównoważonego rynku części zamiennych dzięki rozszerzonej ofercie produktów regenerowanych.

Mobilność nowej generacji, rozwijana dzięki pojazdom elektrycznym, autonomicznym i obsługiwanym przez oprogramowanie, całkowicie odmieni rynek aftermarketowy. Na targach Automechanika firma ZF zaprezentuje nowy asortyment produktów i innowacyjne koncepcje usług, wspierające warsztaty, dystrybutorów i floty w drodze ku transformacji. Po raz pierwszy ZF Aftermarket powita swoich gości w Forum Messe Frankfurt. Ten efektowny budynek to idealne miejsce do nawiązywania kontaktów biznesowych i spotkań z klientami oraz prezentowania targowych premier na scenie głównej. 

Po prawie trzech latach lockdownu, w imieniu ZF z przyjemnością ponownie powitam naszych klientów na targach Automechanika. Wreszcie mamy szansę osobiście zaprezentować, jak wspólnie możemy rozwijać obszar usług w mobilności – mówi Philippe Colpron, dyrektor dywizji ZF Aftermarket. – Kompleksowe przenikanie branży pojazdów nowymi funkcjami łączności, oprogramowaniem i napędami elektrycznymi otwiera drogę do prawdziwej rewolucji na rynku części zamiennych. Wszystkie warsztaty muszą być na to przygotowane. Wczesne przewidywanie nadchodzących zmian i proaktywne przygotowania to kluczowe czynniki sukcesu dla wszystkich obecnych na tym rynku.

Podczas targów ZF Aftermarket skupi się na prezentacji nowych usług i innowacyjnych produktów oraz na przekazywaniu rzetelnej wiedzy, aby otworzyć zupełnie nowy horyzont możliwości dla swoich partnerów.

ZF [pro]Tech stawia na elektryfikację wśród swoich partnerów poprzez innowacyjne usługi, budując ich zdecydowaną przewagę konkurencyjną

ZF szacuje, że do 2030 r. ponad połowa wszystkich nowo produkowanych na świecie pojazdów będzie miała napęd czysto elektryczny lub hybrydowy. W związku z tym firma ZF Aftermarket znacznie wzbogaci swój cieszący się uznaniem koncept warsztatowy ZF [pro]Tech o kolejne innowacje, które uzupełnią popularne szkolenia z zakresu wysokiego napięcia. Będą one obejmować tematykę z zakresu obsługi e-mobilności, innowacyjne rozwiązania dla warsztatów, a także narzędzia, które pozwolą zakomunikować konsumentom swoje kompetencje w zakresie napraw pojazdów elektrycznych.

ZF znacząco rozszerza także asortyment produktów dla pojazdów elektrycznych i hybrydowych. Dotychczasowa oferta, od elementów układu kierowniczego i podwozia firmy LEMFÖRDER dla modeli VW ID.4 i ID.3, przez amortyzatory SACHS dla BMW i3, po klocki hamulcowe TRW Electric Blue dla Tesli Model S, zostanie teraz uzupełniona o e-płyny – środki smarne dla elektrycznych i hybrydowych układów napędowych. Nowe produkty zadebiutują na targach Automechanika.

W ramach kompleksowego rozwiązania dla e-mobilności ZF Aftermarket wprowadza płyny do pojazdów elektrycznych i hybrydowych

Ponieważ coraz więcej pojazdów elektrycznych i hybrydowych jest serwisowanych lub naprawianych w niezależnych warsztatach, ZF Aftermarket wprowadza do oferty nowe oleje o wysokich parametrach: ZF Lifeguard eFluid do przekładni redukcyjnych samochodów elektrycznych, silników elektrycznych i elektroniki siłowej, a także ZF Lifeguard Hybrid do przekładni hybrydowych ZF w samochodach osobowych. Ponieważ moment obrotowy i moc w elektrycznych układach napędowych są wyższe niż w silnikach spalinowych, nowe e-płyny muszą spełniać najwyższe standardy wydajności i jakości. Jako dostawca rozwiązań dla rynku OE, ZF może zagwarantować spełnienie tych wysokich wymagań.

płyny do pojazdów elektrycznych i hybrydowych
ZF Lifeguard eFluid i ZF Lifeguard Hybrid zapewniają lepszą ochronę i dłuższą żywotność układu napędowego

ZF Lifeguard eFluid i ZF Lifeguard Hybrid zapewniają najlepszą ochronę i mniejsze zużywanie się układu napędowego, zwiększoną wydajność oraz optymalną kontrolę temperatury nawet podczas intensywnego przyspieszania i rekuperacji.

ZF jest pionierem zrównoważonego rynku aftermarketowego dzięki rozszerzonej ofercie produktów regenerowanych

Firma ZF od ponad 60 lat prowadzi działalność w zakresie przemysłowej regeneracji części i podzespołów do pojazdów. Skrzynie biegów, układy kierownicze, osie, przekładnie hydrokinetyczne, sprzęgła, zaciski hamulcowe i elementy silnika są regenerowane w 22 zakładach i punktach serwisowych w 12 krajach. ZF Aftermarket przekłada to wieloletnie doświadczenie w ofertę asortymentu produktów regenerowanych.

przekładnia kierownicza do pojazdów ciężarowych
Na targach Automechanika firma ZF Aftermarket zaprezentuje ofertę regenerowanych przekładni kierowniczych

Jednym z naszych najważniejszych celów korporacyjnych jest ochrona środowiska – mówi Philippe Colpron. – Dlatego stale pracujemy nad dalszym rozwojem naszej oferty w zakresie części regenerowanych.

Regeneracja to zrównoważony proces przemysłowy, którego efektem jest jakość, bezpieczeństwo i funkcjonalność dorównujące tym, które oferują nowe części seryjne. Pozwala to na kilkukrotne wykorzystanie produktów, zapewniając znaczne oszczędności energii i materiałów – w zależności od produktu nawet o 90% – w porównaniu z produkcją całkowicie nowej części.

Na targach Automechanika firma ZF Aftermarket skupi się na znacznie powiększonym asortymencie regenerowanych przekładni kierowniczych do samochodów osobowych i pojazdów użytkowych. Przekładnie kierownicze TRW zostaną wprowadzone do popularnych modeli pojazdów, takich jak Audi A3, Skoda Octavia, Volkswagen Golf V/VI i Passat. Praktycznie we wszystkich segmentach samochodów swoją pozycję ugruntowała obecność funkcji elektromechanicznego wspomagania kierownicy. Coraz częściej w ten rodzaj układu kierowniczego wyposażane są nawet ciężkie SUV-y, limuzyny i samochody dostawcze. W takim przypadku jednak naprawa samej przekładni kierowniczej nie jest możliwa; zawsze konieczna jest jej całkowita wymiana. Znacznie poszerzona została również oferta przekładni kierowniczych WABCO Reman do pojazdów użytkowych, która obecnie obejmuje przekładnie kierownicze m.in. do samochodów ciężarowych DAF, Iveco, Scania, Renault i Volvo.

przekładnia kierownicza
Na targach Automechanika firma ZF Aftermarket zaprezentuje ofertę regenerowanych przekładni kierowniczych

Na terenie Forum Messe Frankfurt przedstawiony zostanie unikatowy zakres technologii ZF Aftermarket

ZF Aftermarket zaznaczy swoją obecność na targach Automechanika dzięki nowej koncepcji i nowej lokalizacji. Tętniące życiem forum targowe służące nawiązywaniu kontaktów, duża scena główna do prezentacji na żywo i pełny harmonogram sesji szkoleniowych na scenie warsztatowej dają odwiedzającym szansę na poznanie prezentowanych innowacji i szerokiego zakresu wiedzy specjalistycznej ekspertów ZF Aftermarket.

Philippe Colpron, dyrektor ZF Aftermarket, podkreśla, że kluczowa będzie możliwość osobistych rozmów z gośćmi: – Wiemy już, że nasze nowości z targów Automechanika będą na ustach wszystkich. Ważniejsze dla nas jest jednak to, abyśmy mieli okazję porozmawiać z każdym klientem odwiedzającym nas na targach Automechanika.

Zobacz więcej informacji na:

Facebook

ZF Aftermarket Portal

Centrum Prasowe

Artykuł sponsorowany ZF Aftermarket

ZF Aftermarket

ZF Aftermarket

ZF Aftermarket to światowy dostawca części OE  na rynku części zamiennych i jedna z dywizji globalnego koncernu technologicznego ZF Friedrichshafen AG, który dostarcza rozwiązania dla samochodów osobowych, komercyjnych oraz dla przemysłu, wspierając w ten sposób rozwój mobilności nowej generacji.

ZF Aftermarket oferuje:

  • elementy układu kierowniczego i zawieszenia oraz elementy  gumowo-metalowe marki LEMFÖRDER,
  • amortyzatory, sprężyny, sprzęgła i koła dwumasowe marki SACHS,
  • części układu kierowniczego, zawieszenia oraz hamulcowego marki TRW,
  • a także podzespoły marki ZF, takie jak części do skrzyń biegów oraz zestawy olejowe.

Więcej informacji o firmie, produktach, usługach i programie lojalnościowym:  aftermarket.zf.com/pl     http://www.zf.com

Koncept warsztatowy ZF [pro]Tech

Program lojalnościowy ZF [pro]Points

Śledź nas na stronach firmowych TRW oraz SACHS na Facebooku.

Profil Firmy

ZF Aftermarket