ZF Aftermarket: Koncept warsztatowy ZF [pro]Tech przedstawia nowości szkoleniowe na 2024 r.

Szkolenia warsztatowe ZF [pro]Tech ZF Aftermarket
29.2.2024

ZF [pro]Tech to globalny koncept skierowany do niezależnych warsztatów samochodów osobowych i dostawczych zajmujących się naprawą układów przeniesienia napędu, zawieszenia i układów hamulcowych oraz serwisowaniem skrzyń biegów. Możliwości rozwojowe, jakie daje ZF [pro]Tech, to przede wszystkim gwarancja szkoleń z zastosowaniem najnowszej wiedzy technicznej od jednego z największych na świecie producentów w branży motoryzacyjnej.

    • ZF [pro]Tech definiuje nowy standard rozwoju umiejętności w branży motoryzacyjnej. Charakteryzuje się aktualną wiedzą rynkową oraz nowoczesnym podejściem do kształcenia profesjonalistów mechaniki samochodowej. 
    • Dzięki regularnie aktualizowanej ofercie szkoleń pracownicy warsztatów mają możliwość podnoszenia kwalifikacji oraz oferowania szerszego zakresu usług swoim klientom.
    • Nowa oferta szkoleń w 2024 r. uwzględnia m.in. zaawansowane programy dotyczące elektromobilności, serwisowania pojazdów hybrydowych i elektrycznych oraz skrzyń biegów 9HP/DSG. 

W Polsce koncept ZF [pro]Tech działa od 2018 r., a jego podstawowym celem jest udzielanie bezpośredniego wsparcia technicznego pracownikom warsztatów przy pracy z produktami marek ZF Aftermarket: LEMFÖRDER, SACHS, TRW i ZF. Partnerstwo ZF [pro]Tech zapewnia możliwość podnoszenia kwalifikacji poprzez szkolenia teoretyczne i praktyczne, dostęp do instrukcji montażowych, akcji serwisowych producentów pojazdów, portalu online, informacji technicznych, a także osobisty kontakt dedykowanych opiekunów w celu zapewnienia wsparcia technicznego i biznesowego warsztatom. W 2024 r. baza instrukcji montażowych dostepnych w ramach konceptu została zaktualizowana i poszerzona, dzieki czemu warsztaty mogą skorzystać z instrukcji dla ponad 3000 modeli pojazdów.

baner ZF [pro]Tech

Program szkoleń w 2024 r.

Istotnym elementem działalności konceptu jest wsparcie warsztatów w obszarze nowych technologii i prezentacja najbardziej aktualnych programów szkoleniowych, zgodnych z trendami rynkowymi oraz zapotrzebowaniem Partnerów konceptu. W ramach oferty przygotowanej na I półrocze 2024 r. mają oni do dyspozycji szkolenia teoretyczno-praktyczne doskonalące umiejętności pracy z pojazdami z tradycyjnymi układami napędowymi oraz nowe programy, skupiające się na serwisowaniu i naprawie pojazdów elektrycznych i hybrydowych.

kalendarz szkoleń ZF Aftermarket

Eksperci ZF [pro]Tech w 2024 r. zapraszają do uczestnictwa w dwudniowych szkoleniach, odbywających się na terenie całej Polski: 

    • Automatyczne skrzynie biegów ZF 8HP – budowa i funkcjonowanie
Uczestnicy poznają m.in. budowę oraz funkcjonowanie automatycznej skrzyni biegów ZF 8HP, budowę i warianty mechatroniki w skrzyniach serii 8HP oraz diagnostykę i najczęstsze usterki przekładni hydrokinetycznej. Omówione zostanie także znaczenie wymiany oleju oraz doboru oleju w skrzyniach automatycznych wraz z procedurami wymiany i porównaniem metody statycznej i dynamicznej, a także praktycznym rozebraniem przekładni i mechatroniki na części pierwsze, w celu utrwalenia wiedzy teoretycznej i przełożenie jej na rzeczywisty model automatycznej skrzyni biegów.

    • Budowa i funkcjonowanie skrzyń biegów serii 9HP/DSG – NOWOŚĆ
Uczestnicy szkolenia poznają m.in. budowę i funkcjonowanie automatycznej skrzyni biegów ZF 9HP oraz budowę, działanie i obsługę dwusprzęgłowych skrzyń biegów DSG. Omówione zostanie także znaczenie wymiany oleju oraz doboru oleju w skrzyniach automatycznych wraz z procedurami wymiany oleju i porównaniem metody statycznej i dynamicznej. 

    • Układ przeniesienia napędu – sprzęgła i dwumasowe koła zamachowe w pojazdach osobowych
Uczestnicy szkolenia zaznajomią się z wiedzą obejmującą:
– Sprzęgła – przedstawiony zostanie proces projektowania układu przeniesienia napędu wraz z omówieniem parametrów mających kluczowy wpływ na prawidłowe działanie, w tym typy konstrukcji, budowa, elementy układu i funkcjonowanie poszczególnych rodzajów sprzęgieł wraz z diagnozą i prawidłowy montaż sprzęgieł samonastawnych. 
– Dwumasowe koła zamachowe – omówione zostaną typy konstrukcji, budowa i funkcjonowanie układu DKZ wraz z jego zastosowaniem, wpływ budowy na diagnozę, znaczenie diagnozy silnika przy wymianie DKZ, możliwości diagnostyczne silnika mające wpływ na DKZ, wpływ 
na pracę układu wtryskowego czujników.

    • Podstawy elektrotechniki samochodowej – NOWOŚĆ
Uczestnicy szkolenia poznają zagadnienia elektrotechniki, m.in. budowę obwodów elektrycznych; budowę i działanie podstawowych elementów elektrycznych; budowę i działanie układu zapłonowego, a także podstawy miernictwa elektrycznego multimetrem oraz oscyloskopem.

    • Samochody hybrydowe i elektryczne/uprawnienia SEP (poziom I)
Uczestnicy szkolenia zdobędą wiedzę z zakresu obsługi systemów wysokiego napięcia w celu bezpiecznego wykonywania wszystkich prac nieelektrycznych w pojeździe. Uczestnicy mają możliwość zdobycia uprawnień SEP do 1 kV, które uprawniają do wyłączania iskrobezpiecznych systemów WN, przeprowadzania prac na elementach WN bez napięcia zgodnie ze specyfikacjami producenta i instruowania pracowników lub współpracowników w celu wykonania czynności wspierających w pojeździe WN pod nadzorem.

centrum szkoleniowe ZF Aftermarket

    • Obsługa pojazdów hybrydowych i elektrycznych. Poziom II – NOWOŚĆ
Uczestnicy szkolenia zakończą je certyfikatem technika wysokich napięć, poznają budowę i działanie samochodu hybrydowego i elektrycznego, a także zdobędą umiejętności niezbędne do rozłączenia i przywrócenia wysokiego napięcia w samochodzie oraz dokonania pomiaru potwierdzającego brak napięcia. Zapoznają się także z zasadami bezpieczeństwa przy obsłudze i naprawach samochodów elektrycznych i hybrydowych.

    • Systemy wspomagające kierowcę – ADAS (Advanced Driver Assistance Systems)
Uczestnicy zapoznają się z funkcją obecnych systemów wspomagających kierowcę i ich współdziałaniem w pojeździe. Szkolenie zostanie uzupełnione informacjami merytorycznymi pracowników Centrum Inżynieryjnego, rozwijających technologię ADAS w pojazdach. Ponadto zaprezentowany zostanie pojazd testowy wyposażony w zaawansowaną aparaturę, testujący rozwiązania przedprodukcyjne. Uczestnicy uzyskają wiedzę o rozwoju technologii ADAS, a także zapoznają się z pracą warsztatu w zakresie systemów radarowych i kamer. Podczas części praktycznej uczestnicy przystąpią do prac związanych z kalibracją kamery i radaru oraz rozwiązaniem symulowanych usterek, uniemożliwiających poprawną kalibrację.

    • Układy kierownicze oraz hamulcowe w pojazdach osobowych
Uczestnicy szkolenia zaznajomią się z wiedzą obejmującą:
– Układy kierownicze – wyszczególnione zostaną typy konstrukcji, budowa, elementy układu oraz funkcjonowanie poszczególnych typów układów, a także wspomagania hydraulicznego, elektro-hydraulicznego oraz w pełni elektrycznego wraz z diagnozą, montażem i kalibracją. 
– Układy hamulcowe – omówione zostaną typy konstrukcji, budowa 
i funkcjonowanie kompletnego układu hamulcowego wraz z układami ABS, ESP. Przedstawiona zostanie zasada działania elektrycznego hamulca ręcznego wraz z diagnostyką i pracami serwisowymi z nim związanymi.

Zostań Partnerem ZF[pro]Tech

Program szkoleniowy konceptu ZF [pro]Tech jest dostosowany do różnych poziomów zaawansowania i obejmuje szeroką gamę tematyczną, umożliwiając profesjonalistom z różnych obszarów branży motoryzacyjnej rozwój bazujący na wiedzy eksperckiej. Dołącz do grupy profesjonalistów konceptu ZF [pro]Tech i zapisz się na szkolenia poprzez portal ZF [pro]Tech.

Artykuł sponsorowany ZF Aftermarket

ZF Aftermarket

ZF Aftermarket

ZF Aftermarket to światowy dostawca części OE  na rynku części zamiennych i jedna z dywizji globalnego koncernu technologicznego ZF Friedrichshafen AG, który dostarcza rozwiązania dla samochodów osobowych, komercyjnych oraz dla przemysłu, wspierając w ten sposób rozwój mobilności nowej generacji.

ZF Aftermarket oferuje:

  • elementy układu kierowniczego i zawieszenia oraz elementy  gumowo-metalowe marki LEMFÖRDER,
  • amortyzatory, sprężyny, sprzęgła i koła dwumasowe marki SACHS,
  • części układu kierowniczego, zawieszenia oraz hamulcowego marki TRW,
  • a także podzespoły marki ZF, takie jak części do skrzyń biegów oraz zestawy olejowe.

Więcej informacji o firmie, produktach, usługach i programie lojalnościowym:  aftermarket.zf.com/pl     http://www.zf.com

Koncept warsztatowy ZF [pro]Tech

Program lojalnościowy ZF [pro]Points

Śledź nas na stronach firmowych TRW oraz SACHS na Facebooku.

Profil Firmy

ZF Aftermarket