Zbliżają się finały XII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników

Zbliżają się finały XII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników Akademia Młodego Mechanika

Finały Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników coraz bliżej. Ruszają już 30 marca i potrwają do 1 kwietnia podczas Poznań Motor Show.

Mistrzostwa Mechaników to niezwykłe przedsięwzięcie stawiające na rozwój i edukowanie młodych mechaników oraz zawodowców. W tym roku ma miejsce XII edycja tego edukacyjno-społecznego projektu, który od lat angażuje się we wspieranie uczniów szkół technicznych i zawodowych. Dzięki Akademii Młodego Mechanika takie wsparcie może trwać przez cały rok, między innymi poprzez organizowanie szkoleń i spotkań, na których Partnerzy wydarzenia dzielą się ekspercką wiedzą.

Najważniejszym punktem są jednak finały Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników. To właśnie wtedy, na targach motoryzacyjnych Poznań Motor Show, uczestnicy biorą udział w konkurencjach pod okiem organizatorów, Partnerów wydarzenia oraz gwiazd polskiej motoryzacji. Rok temu na takie wsparcie mogli liczyć m.in ze strony Kuby Przygońskiego i Bartosza Zmarzlika.

Coraz mniej czasu do rozpoczęcia finałów XII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników

Gorąca atmosfera, duch motoryzacji, moc pozytywnej energii, ogrom wiedzy eksperckiej, a także wydarzeń towarzyszących i atrakcji – to wszystko czeka na uczestników i publiczność Poznań Motor Show – największych targów motoryzacyjnych w Polsce, podczas których odbędą się finały XII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników. Młodzi i zawodowi mechanicy, partnerzy Mistrzostw i goście specjalni spotkają się w Poznaniu w dniach 30 marca – 2 kwietnia 2023 r.

Za nami półfinały, w których uczestniczyło ponad 10 tys. uczniów szkół średnich z całej Polski. Przed nami najbardziej wyczekiwany i gorący moment Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników – finałowe rozgrywki i konkurencje praktyczne, profesjonalna edukacja, ale i dobra zabawa.

To będzie wyjątkowa edycja Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników. W tym roku dołączyli do nas nowi partnerzy, którzy przygotowali zupełnie nowe konkurencje i niespodzianki. Pojawia się wiele nowych zagadnień w edukacji skierowanej do młodych mechaników, pokażemy im nowe możliwości, będziemy motywować do nowych aktywności i rozwoju – zapowiada Adrian Dekowski, prezes V8 Team, współorganizator Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników.

Kategorie XII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników

XII Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników odbywają się w 7. kategoriach zaplanowanych na poszczególne dni Mistrzostw:

 • Młody Mechanik, Elektromobilni – czwartek, 30 marca 2023 r.;
 • Młody Mechanik Maszyn Rolniczych, Młody Mechanik Pojazdów Ciężarowych, Młody Lakiernik – piątek, 31 marca 2023 r.;
 • Mechanik Zawodowy, Młody Mechanik Motocyklowy – sobota, 1 kwietnia 2023 r..

Uczestnicy Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników spotkają się w hali nr 7 Międzynarodowych Targów Poznańskich, gdzie codziennie od godz. 10 będą walczyli o tytuł najlepszego mechanika w swojej kategorii podczas konkurencji praktycznych przygotowanych przez Partnerów XII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników.

W ramach kategorii Elektromobilni organizatorzy Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników rozpoczynają jako pierwsi budowanie świadomości wodorowej u podstaw wśród 1260 szkół zawodowych i technicznych w całej Polsce.

Akcje specjalne XII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników

Nieodłącznym punktem Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników są akcje specjalne. Dla ich uczestników to niepowtarzalna okazja, bo poszerzyć wiadomości z różnych obszarów motoryzacji i przygotować się do udziału w finałach. Wystarczy zalogować się na swoje konto w Akademii Młodego Mechanika, gdzie dostępne są materiały edukacyjne przygotowane przez Partnerów Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników. Zdobyte wiadomości można sprawdzić, rozwiązując testy. Warto to zrobić – najlepsi otrzymają tzw. zieloną kartę – możliwość udziału w finałach bez względu na wynik eliminacji.

Akcje specjalne XII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników:

 • PLATINUM CARD marki PLATINUM ORLEN OIL;
 • „Akcji Filtracja” marki FILTRON;
 • „Skrzynia wiedzy” ZF Aftermarket;
 • Naładuj się wiedzą” marki VARTA;
 • „Zielona Karta” John Deere;
 • „Nawozimy z klasą" firmy ANWIL;
 • „Moje NEO TOOLS” Grupy TOPEX;
 • …. Integry Software;
 • „Zaangażowani w części” firmy Autos;
 • Akcja Wodór;
 • „Gaz na wiedzę” firmy STAG Autogas Systems.

Organizatorami Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników są V8 Team, Międzynarodowe Targi Poznańskie oraz Fundacja Akademia Młodego Mechanika, zrzeszająca ekspertów, przedstawicieli organizacji branżowych i firm współpracujących na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz promujących rozwój edukacji technicznej.

Plan hali

mistrzostwa_mechanikow_2023_plan_hali Akademia Młodego Mechanika

Źródło: Akademia Młodego Mechanika

Tagi artykułu

autoExpert 7–8 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę