Zabezpiecz samochód przed gryzoniami

Liqui Moly
6.10.2017

Jesień to okres wzmożonej aktywności gryzoni. Zwierzęta szukają ciepłego schronienia i często wybierają za swój nowy dom strych lub komorę silnika.

Miękkie i ciepłe wygłuszenia maski to ich ulubione miejsce, jdnak przy okazji potrafią narobić naprawdę dużych szkód. Usterki instalacji elektrycznych w nowych samochodach są bardzo kosztowne. Najbardziej niebezpieczne jest jednak nadgryzienie elastycznych przewodów hamulcowych, które mogą odmówić posłuszeństwa w najmniej odpowiednim momencie. Właśnie dlatego warto zawczasu zabezpieczyć się przed nieproszonymi gośćmi. I nie mówimy tu o zastawianiu pułapek na te skądinąd sympatyczne zwierzaki tylko o humanitarnym odstraszaniu za pomocą chemicznego preparatu Liqui Moly nr artykułu 2708.

Preparat jest bezwonny dla ludzi, ale swoim „ukrytym” zapachem skutecznie odstrasza kuny szczury i inne gryzonie przez 14 dni od zastosowania. Preparat należy nanosić na wszystkie newralgiczne elementy, takie jak kable, przewody hamulcowe, przewody paliwowe. Aby zabezpieczenie było skuteczne czynność należy powtarzać co dwa tygodnie.

Źródło: Liqui Moly

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

autoExpert 7–8 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę