Young Car Mechanic 2018

Inter Cars
22.3.2018

Krajowa edycja konkursu Young Car Mechanic 2018 wkracza w decydującą fazę. 5 kwietnia, podczas ogólnopolskiego finału poznamy nazwiska uczniów, którzy będą reprezentować nasz kraj na arenie międzynarodowej i powalczą o bardzo atrakcyjne nagrody.

Zakończył się drugi etap Young Car Mechnic 2018 - międzynarodowego konkursu wiedzy i umiejętności technicznych, adresowanego do uczniów ponadgimnazjalnych szkół technicznych. W programie wzięło udział 19 szkół współpracujących z Inter Cars w ramach programu Młode Kadry – inicjatywie wspierającej szkoły zawodowe i ich absolwentów.

Do pierwszego etapu rywalizacji zgłosiło się około 600 uczniów, z których wyłoniono ponad 300 zawodników drugiej rudny. To oni walczyli o udział w finale, który odbędzie się 5 kwietnia podczas Motor Show, organizowanego na terenie Targów Poznańskich. Wtedy też poznamy nazwiska polskich reprezentantów, którzy zmierzą się z rówieśnikami z pozostałych krajów - Litwy, Łotwy, Estonii i Bułgarii.

Rywalizacja zapowiada się emocjonująca - łączna pula nagród dla 3 pierwszych miejsc w Międzynarodowym Finale Young Car Mechanic 2018 wynosi aż 100 000zł. Dodatkowo, wszyscy Uczestnicy Finału Międzynarodowego zostaną zaproszeni na wycieczkę do Fabryki Elring w Stuttgarcie i muzeów poświęconych tematyce motoryzacji.

Co ważne, z roku na rok wzrasta poziom wiedzy i zaangażowania uczestników konkursu. Tegoroczne pytania testowe przygotowane przez Trenerów Technicznych Działu Szkoleń Inter Cars, były, w opinii nauczycieli i samych uczniów wymagające, ale dobrze weryfikujące wiedzę uczestników. Wszystko wskazuje na to, że zgromadzonych gości czeka ekscytująca rywalizacja, która nie byłaby możliwa bez udziału strategicznych partnerów– firm Elring i Bosch, którzy aktywnie wspierają konkurs.

Krajowy finał Younga Car Mechanic zostanie przeprowadzony wspólnie z finałem VII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników, organizowanym przez Fundację Cooperatio. Nawiązana kooperacja ma na celu jeszcze mocniejsze promowanie zawodu mechanika wśród młodych ludzi i dotarcie do jak najszerszego grona odbiorców.

Źródło: Inter Cars

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę