Wystawa „Porsche – pionier elektrycznej mobilności”

Porsche otwiera w Berlinie wystawę „Porsche – pionier elektr
23.7.2020

Kilka miesięcy temu w Stuttgarcie-Zuffenhausen model Taycan trafił w ręce pierwszego nabywcy. Teraz Porsche prezentuje swój pierwszy w pełni elektryczny samochód sportowy w ramach serii wystaw „Start to Drive Electric” w stolicy Niemiec. Specjalna ekspozycja pt. „Porsche – pionier mobilności elektrycznej” w salonie „DRIVE. Volkswagen Group Forum” przy Unter den Linden w Berlinie potrwa od 16 lipca do 1 listopada 2020 r. Wejście jest bezpłatne.

Wystawa nie tylko przybliża tematy ze świata elektromobilności, takie jak zasięg, odzyskiwanie energii, infrastruktura czy ładowanie, ale ukazuje też pionierskiego ducha marki Porsche. Ponadto, na specjalnej ekspozycji znalazły się sekcje poświęcone kwestii zrównoważonego rozwoju, fabryce o zerowym wpływie, Formule E oraz wizji mobilności neutralnej dla klimatu. – Muzeum Porsche nie postrzega siebie jako instytucji, która jedynie magazynuje zbiory i jest strażnikiem przeszłości – powiedział Achim Stejskal, dyrektor ds. dziedzictwa i szef Porsche Museum. – Naszą misją jest sprawienie, by przeszłość miała swoją przyszłość. Chcemy chronić świadomość dotyczącą dziedzictwa firmy Porsche, jej produktów i filozofii, by dalej rozwijać ją w przyszłości i na trwałe osadzać tradycję w strategii firmy.

Odwiedzający wystawę zobaczą szereg samochodów sportowych, a wśród nich: Taycan 4S, dwa egzemplarze modelu Taycan Turbo S, rekordzista z północnej Nürburgringu, egzemplarz przygotowany do testów długodystansowych, a także pokazowy model bolidu Formuły E. Ale to nie wszystkie atrakcje: na gości czeka przekrój Porsche Taycan, symulator wyścigowy Formuły E, punkty kontaktowe z informacjami na temat najważniejszych osiągnięć Porsche w dziedzinie elektromobilności, kokpit modelu Taycan, stacje ładowania, silniki elektryczne montowane przy przedniej i tylnej osi, a także tor Carrera. Ten ostatni jest szczególnie angażujący – odwiedzający mogą sami pedałować, aby wytwarzać energię elektryczną dla jeżdżących po torze samochodzików. Interakcja świata cyfrowego z analogowym stanowi tu źródło ciekawych, zróżnicowanych doświadczeń.

W sali multimedialnej „Accelerator” (z ang. akcelerator, przyspieszacz) goście mogą zobaczyć projekcje filmów na wybrane przez siebie tematy. Prezentują one sylwetki pracowników różnych oddziałów Porsche – każdy z nich odegrał jednak ważną rolę w rozwoju modelu Taycan. Wszyscy opowiadają o swoich osobistych emocjach i doświadczeniach związanych z elektrycznym Porsche, ich pionierskim podejściu oraz dziedzictwie marki, o designie, zrównoważonym rozwoju, produkcji, a także o osiągach czy adrenalinie.

Źródło: Porsche

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę