Wielkie starcie w Michigan transmitowane w Motowizji

Wielkie starcie w Michigan transmitowane w Motowizji Motowizja

Decydująca faza sezonu NASCAR Cup Series – faza playoff – zbliża się wielkimi krokami. Najbliższy wyścig na dwumilowym, niezwykle szybkim torze Michigan International Speedway będzie czwartym wyścigiem od jej końca. To ostatnie spotkanie kierowców z klasycznym owalem w trakcie sezonu zasadniczego.

Dwa ostatnie wyścigi NASCAR Cup Series odbywały się na zupełnie różnych torach. Najpierw kierowcy odwiedzili szybki i długi owal w Pocono, a później ścigali się na short-trakcu w Richmond.

Podczas wyścigu w Richmond zwycięstwo padło łupem kierowcy, który wcześniej w tym roku jeszcze nie wygrywał. Chodzi tutaj o Chrisa Bueschera, który wspólnie ze swoim zespołowym kolegą Bradem Keselowskim zdomiował rywalizacje w Virginii. Buescher został dwunastym zwycięzcą tego sezonu – nie licząc Shane’a Van Gisbergena, który nie bierze udziału w pełnym sezonie i nie kwalifikuje się do udziału w playoffach. Oznacza to, że już tylko czterech kierowców nieposiadających zwycięstw otrzyma możliwość startu w decydującej fazie sezonu.

Tydzień wcześniej w Pocono zatriumfował natomiast Denny Hamlin. Kierowca Toyoty po raz ostatni zwyciężył w Kansas na początku maja. Trwa seria wyścigów, w których Chevrolet nie zdobywa zwycięstwa. Początkowa faza sezonu była prawdziwą dominacją tej marki. Jej kierowcy wygrali siedem spośród pierwszych dziesięciu rund sezonu.

Tymczasem ostatnie zwycięstwo Chevroleta miało miejsce w Atlancie, a więc już prawie miesiąc temu. Pierwszy wyścig sierpnia odbędzie się na torze Michigan International Speedway. Tor ma dwie mile długości i spore nachylenia zakrętów, co czyni go niezwykle szybkim. Obiekt powstał pod koniec lat sześćdziesiątych. Jego bliźniakiem w kalendarzu NASCAR Cup Series był tor Auto Club Speedway, który w tym roku pojawił się w pucharowej serii NASCAR po raz ostatni.

W lutowym wyścigu w Kalifornii zwyciężył Kyle Busch. W Michigan ostatnie lata zdominowane były przez Kevina Harvicka, który wygrał pięć z ostatnich sześciu rywalizacji. Serie Harvicka był w stanie złamać tylko Ryan Blaney.

Na razie w sezonie 2023 Kevin Harvick nie posiada zwycięstwa, a więc nadchodzący wyścig może być dobrym punktem na przełamanie kiepskiej passy i zapewnienie sobie pewnego udziału w fazie decydującej o mistrzostwie serii. Dodatkową motywacją dla Harvicka może być fakt końca kariery majaczący na horyzoncie. Kierowca Forda z numerem #4 zapowiedział, że zakończy ściganie po aktualnym sezonie.

Gdzie zatem szukać ostatniego zwycięstwa, jak nie na torze, na którym w ostatnich latach nie miało się godnego przeciwnika. Wyścig FireKeepers Casino 400 na żywo na antenie Motowizji już w najbliższą niedzielę 6 sierpnia o godzinie 20:30. Rywalizację jak zwykle skomentują Michał Budziak i Szymon Tworz. 

Transmisje NASCAR w Motowizji:

  • NASCAR Cup Series 2023 Michigan International Speedway – transmisja wyścigu – niedziela, 6 sierpnia, godz. 20:30;
  • NASCAR Cup Series 2023 Indianapolis Road Course – transmisja wyścigu – niedziela, 13 sierpnia, godz. 20:30;
  • NASCAR Cup Series 2023 Watkins Glen Int'l – transmisja wyścigu – niedziela, 20 sierpnia, godz. 21:00; 
  • NASCAR Cup Series 2023 Daytona International Speedway – transmisja wyścigu – niedziela, 27 sierpnia, godz. 01:00;
  • Podsumowania NASCAR w Motowizji:
  • NASCAR Cup Series 2023 Michigan International Speedway - podsumowanie wyścigu – wtorek, 8 sierpnia, godz. 22:20;
  • NASCAR Cup Series 2023 Indianapolis Road Course – podsumowanie wyścigu – wtorek, 15 sierpnia, godz. 22:20;
  • NASCAR Cup Series 2023 Watkins Glen Int'l – podsumowanie wyścigu – wtorek, 22 sierpnia, godz. 22:20;
  • NASCAR Cup Series 2023 Daytona International Speedway – podsumowanie wyścigu – wtorek, 29 sierpnia, godz. 22:20.

Żródło: Motowizja

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę