Volkswageny ID.4 i ID.5 podczas EV Experience na Torze Modlin

EV Experience: Volkswageny ID.4 i ID.5 na Torze Modlin Volkswagen

EV Experience to największy w Polsce test samochodów elektrycznych. Na Torze Modlin, pod okiem profesjonalnych instruktorów będzie można wypróbować ponad 70 modeli z napędem elektrycznym. Wśród nich znajdą się dwa Volkswageny – ID.4 i ID.5, które udostępni jeden z dealerów marki z Wolfsburga – firma Krotoski.

  • Podczas tegorocznej edycji EV Experience, imprezy organizowanej przez Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych, będzie można wypróbować Volkswageny ID.4 i ID.5;
  • Markę Volkswagen podczas wydarzenia będzie reprezentować jeden z jej dealerów, czyli Krotoski;
  • Impreza odbędzie się w dniach 26-27 maja na Torze Modlin, a do dyspozycji gości będzie ponad 70 samochodów. Każdy z nich będzie można wypróbować.

Trwająca dwa dni impreza jest przeznaczona zarówno dla przedstawicieli szeroko rozumianej branży elektromobilności i firm (26 maja), jak i publiczności, czyli osób, 
które rozważają zakup samochodu elektrycznego lub po prostu chcą się przekonać, jak jeździ się takim autem (27 maja).

Poza jazdami próbnymi samochodami elektrycznymi po torze organizatorzy przewidzieli sporo innych atrakcji – tor off-roadowy i strefę dla dzieci, będą także 
foodtrucki, ekspozycja pojazdów kilkudziesięciu marek, w tym aut dostawczych, hulajnogi i rowery. W pierwszej edycji EV Experience, rok temu, wzięło udział ponad 2000 gości, którzy mieli do dyspozycji 34 samochody elektryczne.

W tym roku organizatorzy spodziewają się jeszcze większego zainteresowania, do dyspozycji gości będzie ponad 70 samochodów elektrycznych do jazd testowych. Uczestnicy spotkania będą także mogli potrenować w strefie treningowej, gdzie znajdują się m.in. płyty poślizgowe oraz kurtyny wodne o wysokości 2,5 metra.

By wziąć udział w tym wyjątkowym wydarzeniu wystarczy wejść na stronę www.evexp.pl i kupić bilet wstępu. Cena na dzień otwarty to 39 zł (wstęp wolny dla dzieci do lat 16). Bilet upoważnia do wejścia na teren EV Experience i udziału w pikniku motoryzacyjnym, jazdach testowych (zapisy na miejscu), dostępu do wszystkich stref i korzystania ze wszystkich atrakcji czy szkoleniach.

Źródło: Volkswagen

Tagi artykułu

autoExpert 06 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę