Urządzenie do zapobiegania kradzieżom przyczep

webco
14.4.2020
Reklama
Reklama

WABCO, dostawca technologii i usług, które poprawiają bezpieczeństwo, efektywność i łączność pojazdów użytkowych, łączy swą wiedzę z firmą Sioen Industries, w celu zwalczania rosnącego problemu przypadków kradzieży ładunków przyczep, dzięki nowemu rozwiązaniu o nazwie „Detector” (Wykrywacz).

Kradzieże ładunków są problemem rosnącym co potwierdza raport BSI Supply Chain Services and Solutions, ujawniający, że 86% przypadków kradzieży samochodów w Europie ma związek z ładunkiem. Oprócz zakłócenia łańcucha dostaw klientów, kradzież ładunku ma znaczący negatywny wpływ na właścicieli flot; od uszkodzonych przyczep i pojazdów po przestoje i zwiększone opłaty ubezpieczeniowe.

Reklama

Zaangażowana w „ochronę poprzez innowacje” – firma Sioen – zmodernizowała technologię Dynatex PROTECTOR, aby stworzyć inteligentną, wielowarstwową plandekę wyposażoną w warstwy przewodzące, które można przymocować do drzwi i boków przyczepy. WABCO będzie wspierać tę technologię za pomocą zaawansowanego rozwiązania do zarządzania flotą (FMS), TX-TRAILERGUARDTM. Alarm zostanie aktywowany automatycznie, jeśli plandeka zostanie naruszona. Kierowcy są powiadamiani za pomocą ostrzeżenia dźwiękowego lub powiadomienia w kabinie. Alarm jest również wysyłany do biura floty w czasie rzeczywistym poprzez rozwiązanie TX-CONNECTTM firmy WABCO.

W połączeniu z zaawansowanym bezprzewodowym elektronicznym zamkiem do drzwi OptiLockTM firmy WABCO, umożliwiającym zdalne monitorowanie w czasie rzeczywistym i zarządzanie dostępem do naczepy, floty mogą teraz dodatkowo zwiększyć swoje możliwości w zakresie kontroli potencjalnych naruszeń naczep w czasie rzeczywistym.

Detector to w pełni funkcjonalne rozwiązanie, które zostało przetestowane w terenie przez szereg wiodących flot. Dotyczy to między innymi belgijskiego przedsiębiorstwa Soncotra, które jako pierwsze zastosowało nową, zaawansowaną technologię w swojej flocie przyczep. Soncotra zarządza rocznie ponad 15 tys. ładunków całopojazdowych i drobnicowych w Europie Środkowej i Wschodniej, na Bałkanach, w krajach WNP i na Bliskim Wschodzie.

Reklama

Ponieważ połowa naszej floty naczep składa się z naczep skrzyniowych, potrzeba naszych klientów, aby dostarczyć ładunek zgodnie z ich oczekiwaniami, jest dla nas kluczowym priorytetem – wyjaśnia Isabelle Lamaire, CEO firmy Soncotra. – Nasza flota jest już wyposażona w zaawansowaną telematykę WABCO, więc dodanie do niej wzmocnionej i połączonej plandeki do naczep kurtynowych umożliwia nam znaczne zwiększenie bezpieczeństwa ładunków naszych klientów.

Cieszę się, że mogę połączyć siły z WABCO w celu opracowania tego innowacyjnego rozwiązania typu „wszystko w jednym”, które pozwoli flotom na podniesienie bezpieczeństwa ładunków swoich klientów na wyższy poziom – powiedział Frederik Vroman, Manager ds. sprzedaży i rozwoju działalności w Sioen. – Od ponad 15 lat angażujemy się w ochronę naczep przed kradzieżą ładunku i jest to kolejny ważny krok w realizacji tego zobowiązania.

Opierając się na wiodącej technologii plandek Sioen i zaawansowanych rozwiązaniach cyfrowych WABCO, wspólnie tworzymy nową generację rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa flot pojazdów użytkowych, stawiając czoła jednemu z największych wyzwań w branży – dodał Peter Bal, WABCO Business Leader Fleet Solutions EMEA. – W związku z tym, że stale rozwijamy naszą ofertę rozwiązań połączonych, aby sprostać wymaganiom przewoźników w zakresie odchudzonej, bardziej ekologicznej i bezpiecznej działalności, takie kluczowe partnerstwa umożliwią branży lepsze wykorzystanie możliwości, jakie daje cyfryzacja.

Źródło: WABCO

Reklama

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama